خانه ملت

مجلس در نظام جمهوری اسلامی ایران از اهمیت ویژه و والایی برخوردار بوده و محور بسیاری از تصمیم گیری ها، قانونگذاری ها، برنامه ریزی ها است و چراغ هدایت دولت و ملت را به دست دارد. مجلس پایگاه اساسی نظام و مردم و مایه حضور و مشارکت واقعی مردم در تصمیم گیری ها و مظهر اراده ملی استاولین دوره مجلس شورای اسلامی در ۷ خرداد سال ۱۳۵۹ شروع به کار کرد.

پس از انقلاب، مجلس شورای ملی به مجلس شورای اسلامی تغییر نام داد و اولین دوره مجلس شورای اسلامی در 7 خرداد سال 1359 با پیام رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خمینی (ره) شروع به کار کرد.

بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران مجلس شورای اسلامی محلی برای تدوین نظام ارزشی مورد قبول جمهوری اسلامی ایران و تهیه و تصویب قوانین اسلامی برای کلیه نیازهای جامعه در زمینه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، تبلیغی، نظامی، اخلاقی و قضایی است.

مملکت اصل و بنایش ملت است و مجلس مکانی است که این ملت در آن جمع شده‌اند. عظمت هر ملت همان عظمت مجلس و عظمت مجلس همان عظمت ملت است. مجلس و نمایندگان آن باید همواره به یاد داشته باشند تا با صرفنظر از تعلقات حزبی در راستای منافع ملی و مصالح وطنی کشور خود حرکت کنند.

نماینگان مجلس پل ارتباطی بین مردم و دولت و دستگاهای اجرایی و قضایی هستند و در یک کلام می توان گفت خواسته های مردم از حنجره نمایندگان مجلس شنیده می شود.

برنامه خانه ملت با رویکردی نوین بر آن است تا ارتباط بیشتر و عمیق تری را بیتن مردم و دیگر ارگانهای اجتماعی و اجرایی و نمایندگانشان ایجاد کند .در این برنامه نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان همدان با حضور در برنامه رادیویی به سخنان و انتقادها و پیشنهادهای مردم گوش فرا می دهند.

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده: آقای تالهی

گوینده:آقای طاهری

نویسنده:آقای طاهری

صدابردار:آقای قمر زاده

تاریخ تولید: 1396