Skip to Content

خبرنگاران مامور راستی آزمایی آمار اشتغال همدان شدند

استاندار همدان

خبرنگاران مامور راستی آزمایی آمار اشتغال همدان شدند

استاندار همدان گفت: آمار اشتغال در استان همدان با حضور تیمی از خبرنگاران راستی آزمایی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدناصر نیکبخت در نشست پنج ساعته با مدیران رسانه ای استان اظهار داشت: رسانه ها باید مراقب باشند با نقدهای غیرمنصفانه موجب تخریب دولت، نظام و دلسردی و ناامیدی مردم نشوند.

وی تاکید کرد: هر زمانی تشخیص دهیم که عملکرد مدیری رضایت بخش نیست اقدام به تغییر آن می کنیم و انتقادات غیر منصفانه، تصمیم گیری ما را در این رابطه به تأخیر می اندازد.

استاندار همدان گفت: در سال گذشته قصد تغییر چند مدیر را داشتم اما به دلیل درخواست رسانه ها مبنی بر تغییر مدیران و انتقادات در این زمینه، از تصمیم خود منصرف شدم چراکه اگر قرار بود بر اساس قلم رسانه ها مدیری را تغییر دهم باید این روند را ادامه می دادم، بنابراین از رسانه ها می خواهم در انتصابات به ما اعتماد کنند و در این زمینه قلم نزنند.

نیکبخت با بیان اینکه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی تعامل خوبی با دستگاه های اجرایی و استانداری دارند، یادآور شد: شاید در اوایل آغاز به کار دولت تدبیر و امید نمایندگان در تغییرات مدیریتی و دیگر مباحث دخالت داشتند اما به تدریج این مشکل رفع شد و در حال حاضر تصمیمات را بر مبنای تشخیص می گیرم و نمایندگان دخالتی ندارند.

وی با بیان اینکه عزل و نصب های مدیران استانی بر اساس آنچه صلاح است، انجام می شود، گفت: گاهی نقدهای غیرمنصفانه و دخالت در عزل و نصب ها این موضوع را به تاخیر می اندازد.

محمدناصر نیکبخت با بیان اینکه در سال همدلی و همزبانی رسانه ها نقش مهمی در تحقق این شعار دارند، گفت: نقش رسانه ها در توفیقات استان همدان پررنگ است.

استاندار همدان با بیان اینکه این آمادگی وجود دارد که آمار اشتغال در استان همدان با حضور تیمی از خبرنگاران راستی آزمایی شود، گفت: نرخ بیکاری در استان همدان کاهش یافته است.

یک هزار و ۱۶۷ کارگاه تولیدی جدید در سال گذشته در استان همدان ایجاد شد

نیکبخت همچنین با بیان اینکه یک هزار و ۱۶۷ کارگاه تولیدی جدید در سال گذشته در استان همدان ایجاد شد، عنوان کرد: بر اساس آمار سازمان تأمین اجتماعی بیش از ۱۰ هزار نفر بیمه شده جدید به آمار بیمه شدگان استان اضافه شد.

محمدناصر نیکبخت در ادامه با تاکید بر توسعه کارهای فرهنگی در استان همدان عنوان کرد: انجام کار فرهنگی نیازمند اعتبارات کافی است کمااینکه اقتصاد و فرهنگ همچنان اولویت استان همدان در انجام امور است.

نیکبخت با بیان اینکه طرح های اقتصادی می تواند پیوست فرهنگی داشته باشد، یادآور شد: اجرای طرح های اقتصادی در بخش فرهنگی اقدام مثبتی است که در صورت اجرا مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه استان همدان با برگزاری همایش سرمایه گذاری و فرصت های شغلی جذب سرمایه گذار و توجه به توسعه اشتغال را برنامه ریزی کرده است، گفت: استان همدان در حوزه اقتصاد حرکتی رو به جلو داشته است.

محمدناصر نیکبخت با بیان اینکه دو هزار میلیارد تومان تفاهم نامه در همایش فرصت های سرمایه گذاری منعقد شد، اظهار داشت: ۵۴ درصد از هزار میلیارد تومان تفاهم نامه های منعقد شده در همایش سرمایه گذاری تا کنون محقق شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات به خانه مطبوعات توسط بانک ها امکان پذیر نیست، عنوان کرد: برای پرداخت تسهیلات باید یک تعاونی در رسانه تشکیل و پروژه و طرحی اقتصادی ارائه شود تا برای بانک ها توجیه اقتصادی داشته و تسهیلات به اهالی رسانه اختصاص پیدا کند.

محمدناصر نیکبخت تاکید کرد: در کارگروه های مرتبط با رسانه باید نماینده ای از مطبوعات استان در جلسات عضو باشند.

وی به مشکلات طرح ۱۲ ساله پتروشیمی هگمتانه اشاره و عنوان کرد: جلسات مختلفی با حضور نمایندگان همدان در مجلس شورای اسلامی، سرمایه گذار این طرح و وزیر نفت برگزار و پیگیری هایی برای به نتیجه رسیدن این طرح انجام شد اما تکرار وعده ها مبنی بر بهره برداری پتروشیمی هگمتانه به دلیل مشکلات موجود در این طرح و کارشکنی ها صورت گرفت و افتتاح آن به تعویق افتاد.