جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

خواص شکوفه های گیلاس - نمایش محتوای تولیدویژه

 

 

خواص شکوفه های گیلاس

Loading the player...

دانلود

یکی از گیاهان تیره گل سرخ گیلاس است . درخت گیلاس بدون خار و دارای میوه ی گوشت‌ دار و محتوی یک هسته است.گیلاس میوه ی کوچک، گرد و ملین است که در هنگام چیدن به رنگ قرمز یا سیاه می‏ باشد و دارای یک هسته است. در واقع در طبیعت سه نوع گیلاس به رنگ‏ های قرمز، سیاه و زرد یافت می ‏شود.

شکوفه های گیلاس اثر درمانی دارد و ضد لکه های صورت است اما چون اثر سمی دارد بهتر است مدت کوتاهی روی پوست قرار بگیرد.

گیلاس ‏ها را همیشه رسیده می ‏چینند زیرا پس از چیدن به خوبی رشد نمی ‏کنند و شما می ‏توانید آن را تنها 1 تا 3 روز به خوبی نگهداری نمایید.

گروه‏ های گیاه شناختی زیر مجموعه درخت ‏های گیلاس شامل: درختان آلو، هلو، بادام و زرد‏آلو است و نه تنها از میوه درخت گیلاس، بلکه از  شکوفه‏ ها و چوب آن نیز استفاده می‏ گردد.

برای این که ارزش این گیاه را بدانیم کافی است بگوییم تمام قسمت ‏های این میوه یعنی: شکوفه ،گوشت، دم، هسته، برگ و ساقه ی آن در طب و صنعت استعمال دارد.

 گیلاس سرشار از ترکیبات آنتی‌اکسیدانی بوده، از این‌رو روند پیری را به تاخیر می‌اندازداحتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش می‌دهدفلاوونووئیدهای موجود در گیلاس، ‌از ایجاد هر گونه آسیب‌ توسط رادیکال‌های آزاد پیشگیری می‌کننددرمان مناسبی برای آرتریت، رماتیسم، واریس و دردهای مفصلی استاز گیلاس می‌توان به عنوان ماسک زیبایی استفاده کرد و چین و چروک‌های پوست را کاهش دادبرای کلیه‌ها مفید است و به دفع سموم از بدن کمک می‌کندسوخت ساز بدن را افزایش داده و به هضم غذا کمک می‌کندسیستم اعصاب را تسکین داده و با تولید هورمون شادی در بدن، احساس بهتری را در ما ایجاد می‌کنددارای چربی کم و فیبر زیاد است و برای تصفیه خون در سیستم گوارشی بسیار مفید استبرای کارکرد منظم قلب، روده و معده نیز بسیار مفید است.

 قوای فکری را تقویت می‌کندافرادی که زیاد گوشت استفاده می‌کنند و خون آنها اسیدی است می‌توانند از گیلاس استفاده کنند به دلیل اینکه خون را قلیایی می‌کندبرای کاهش وزن مفید استدارای مقدار فراوانی ویتامین ‌C استچربی اشباع شده در گیلاس بسیار کم است و کلسترول ندارد.شهادت جانسوز حاج قاسم سلیمانی

شهادت جانسوز حاج قاسم سلیمانی

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او

سردار قاآنی

سردار قاآنی

مروری بر سابقه فعالیتهای درخشان سردار قاآنی : فرمانده سپاه قدس

سردار دلها

سردار دلها

سردار حاج قاسم سلیمانی تا ابد در قلب مردم ایران جاودانه شد.

مدافعان

مدافعان

نماهنگ مدافعان، تقدیم به روح بلند شهید دکتر محسن فخری زاده