دریای ادب

قلم آزاده که ارزنده ترین میراث بشریت است با تمام عظمتش، از وصف شخصیت الهى حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام عاجز است. به عقیده شیعه و متفكرین اسلامى و فرزانگان آزاده، پس از رسول اكرم صلى الله علیه و آله و حضرات معصومین علیهم السلام او یكى از عالمترین، فقیه ترین ، فرزانه ترین ، شجاعترین  و سخاوتمندترین افرادى است كه تاریخ اسلام ، بلكه تاریخ جهان ، به خود دیده است.

در روز ولادت ابوالفضل العباس علیه السلام، مادر بزرگوارش حضرت ام البنین سلام الله علیه قنداقه او را به دست امیرالمۆمنین على علیه السلام داد تا بر وى نامى بگذارد. حضرت زبان مبارك را به دیده و گوش و دهان او گردانید تا حق بگوید و حق ببیند و حق بشنود. سپس طبق سنت رسول خدا صلى الله علیه و آله، در گوش راست وى اذان و در گوش چپش اقامه گفت.
امیرالمۆمنین علیه السلام به ام البنین علیهاالسلام فرمود: چه اسمى بر این طفل گذارده اید؟
عرض كرد: من در هیچ امرى بر شما سبقت نگرفته ام، هر چه خودتان میل دارید اسم بگذارید.
فرمود: من او را به اسم عمویم، عباس، نامیدم. پس دستهاى او را بوسیده و اشك به صورت نازنینش جارى شد و فرمود: گویا مى بینم این دستها در «یوم الطفّ» در كنار شریعه فرات در راه یارى دین خدا قطع خواهد شد.

چهارم شعبان سالروز ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) می باشد و روز جانباز نامگذاری شده است، لذا در برنامه  دریای ادب به تبیین مفهوم جانباز در گذشته و حال پرداخته شده است.

Loading the player...
عوامل تولید:

 

 نام برنامه : دریای ادب 

مدت برنامه:27 دقیقه

                                            تعدادبرنامه:1برنامه                                              

تهیه کننده:داود قمرزاده

                گوینده : موسی طالبیان              

   نویسنده: داود قمرزاده

صدابردار: داود قمرزاده

   گزارشگر:بهروز سرگزی

تاریخ تولید: 1394


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
برنامه های رادیو همدان بسیار زیبا است من همیشه با... محمد اسداللهی ۱۳۹۴/۰۳/۱۰ ۱۱:۲۸

محمد اسداللهی
برنامه های رادیو همدان بسیار زیبا است من همیشه با تنها رسانه ای که ارتباط برقرار می کنم رادیو است چون هم به کارهایم می رسم هم به روز هستم.میلاد الگوی وفا بر همه شما مبارک
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۳/۱۰ ۱۱:۲۸