دهمین نور

امام هادی علیه السلام سحرگاه روز پانزده ذیحجه قدم به عرصه گیتی نهاد تا وجود تابناکش روشنایی بخش تاریکی های جهل و بی ایمانی شود. نوزادی در آینده ای نه چندان دور مایه سربلندی و افتخار اسلام شد. امام دهم ادامه دهنده رسالت خطیر امامان ماقبل خویش بود. میلاد با سعادت و پر برکت امام علی النّقی علیه السلام بر تمامی دوست داران خاندان نبوّت و شیعیان جهان مبارک باد.

دهمین ثمره باغ ولایت و دوازدهمین نهال عصمت و طهارت و نخستین فرزند پیشوای نهم در یکی از محلات مدینه، شهر نورانی پیامبر بزرگوار اسلام، در محلی به نام «صریا» دیده به جهان گشود. میلادش به پیشگاه مقدس خاندان عصمت و طهارت مبارک باد.

در چنین روزی هنگامی که خورشید اشعه تابناک خود را بر روی زمین می گسترد، ماه نورافشان امامت و مولود مسعود خاندان ولایت، امام هادی علیه السلام دیده به جهان گشود. پدر بزرگوارش او را به زیباترین نامی که در خاندان رسالت سابقه داشت نامید و نام علی بر وی نهاد. بعضی ازالقاب مبارک حضرت علیه السلام هادی، ناصح عالم،فقیه، امین، عسکری، دلیل، فتّاح، نقی، و مرتضی است؛ چنان که امروز بیشتر شیعیان و دوست داران اهل بیت علیه السلام حضرت را با لقب مشهور «هادی» می شناسند.

برنامه دهمین خورشید  به مناسبت سالروز ولادت امام هادی (ع) تهیه شده است.

 در این برنامه با استفاده از آیتم هایی مثل گفتار مجری، بحث کارشناسی، نمایش و سرود به  تبیین  این روز پرداخته شده است.

 

 

    

 

Loading the player...
عوامل تولید:

نام برنامه: دهمین نور

مدت برنامه:  32 دقیقه

تهیه کننده، نویسنده و صدابردار: داود قمرزاده

گوینده: موسی طالبیان

تاریخ تولید: 1396


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
ولادت با سعادت دهمین اختر تابناک امامت و ولایت... رضا ۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۳:۰۲

رضا
ولادت با سعادت دهمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام هادی علیه السلام را به همه هم استانی های عزیز تبریک میگم
پست شده در ۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۳:۰۲