Skip to Content

دهه فجر نماد اتحاد مردم ایران برای رسیدن به پیروزی

فرماندار نهاوند

دهه فجر نماد اتحاد مردم ایران برای رسیدن به پیروزی

فرماندار نهاوند گفت: دهه فجر نماد اتحاد مردم ایران برای رسیدن به پیروزی بود لذا سخنرانیهایی که در سالروز پیروزی انقلاب به عمل می آید در راستای تقویت وحدت جامعه و هم افزایی ملی کشور صورت گیرد .

به گزارش ایرنا کریم حمیدوند در ستاد گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی افزود: دهه فجر فرصت جشن و شادی دستاورد پیروزی انقلاب اسلامی است و باید برنامه های ستاد با رویکرد امید آفرینی برای اقشار مختلف در جامعه همراه باشد و موجب تحکیم وحدت در جامعه شود.
وی با بیان اینکه وحدت و همدلی نیاز و ضرورت امروز جامعه است، اظهار کرد: محتوای برنامه های دهه فجر باید به گونه ای باشد که علاوه بر اینکه امید و نشاط را در بین مردم زنده نگه می دارد باعث هم افزایی و همگرایی ملی در سطح جامعه گردد.
وی گفت: برای اجرای برنامه های دهه فجر و به ویژه سخنرانی در مراکز آموزشی و دانشگاهها از شخصیتهای فرهنگی ، روحانیون و امام جمعه شهرستان بیشتر بهره گرفته شود.
وی اظهار کرد: زنان نقش مهمی در عرصه های مختلف اجتماعی و به ویژه پیروزی انقلاب اسلامی داشتند که باید این نقش در دهه فجر بازخوانی شود تا باعث خودباوری بیشتر زنان کشور مان گردد.
وی گفت: تکریم ارباب رجوع و برخورد مناسب با او همواره مورد تاکید می باشد که در این ایام این مساله می تواند اثر گذاری بالایی داشته باشد لذا کسی حق ندارد برخوردی خارج از شئونات با ارباب رجوع داشته باشد و البته این مهم امری دو طرفه می باشد که لازم است از سوی ارباب رجوع هم مد نظر قرار گیرد .
امام جمعه نهاوند نیز گفت: وحدت بحث مورد نیاز جامعه است که مورد اتفاق همه گروهها قرار دارد اما باید این مساله در جامعه جا بیفتد که محور وحدت ولایت می باشد .
حجت الاسلام عباسعلی مغیثی نیا افزود: همانگونه که عامل پیروزی انقلاب وحدت حول محور امام بود امروز هم رمز بقای و ادامه آن وحدت حول محور رهبری انقلاب می باشد .
وی افزود: دهه فجر فرصت خوبی است تا اصول انقلاب را برای جوانان مراکز آموزشی و دانشگاهی که در معرض خطر تهاجم فرهنگی هستند بازگو نموده و آنانرا آگاه سازیم .
امام جمعه نهاوند با طرح این مطلب که در این ایام مردم فقط شعار نبینند بلکه عمل هم ببینند اضافه کرد: اگر در دهه فجر برخی دستگاههای خدماتی و یا پزشکان یک هفته و یا 10 روز بیایند و به صورت رایگان مردم را ویزیت نمایند چه مشکلی پیش می آید.
وی شکر نعمت انقلاب و خدمات آن را بر همه مردم واجب دانست و گفت: به برکت انقلاب امروز همه چیز داریم و به همه چیز رسیده ایم و این مسئولیتها از وجود انقلاب می باشد لذا شکر این نعمت و این خدمات بر همه مردم و مسوولان واجب است
امام جمعه نهاوند در پایان به برگزاری سالروز نهم دیماه اشاره کرد و گفت: نهم دیماه روزی است که 40 میلیون از مردم ایران برای طرفداری از نظام اسلامی و ولایت فقیه به خیابانها آمدند و آنرا در برابر توطئه های دشمن بیمه کردند لذا به شکرانه این حضور مردم لازم است که در سالگرد این مراسم شرکت داشته باشیم .
سی و هشتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی همزمان با سراسر کشور از 12 لغایت 22 بهمن به مدت 100 روز در شهرستان نهاوند برگزار خواهد شد.