Skip to Content

دولت تدبیر دنبال رونق تولید و اشتغال است

فرماندار نهاوند

دولت تدبیر دنبال رونق تولید و اشتغال است

فرماندار نهاوند گفت: تولید و اشتغال راه حل اصلی مشکلات اقتصادی است و دولت نشان داده که به دور از بحثهای شعاری به دنبال ایجاد اشتغال و رونق در تولید داخلی است.

به گزارش ایرنا امامعلی عبدالملکی در مراسم تجلیل از 28 نفر از کارگران و کارفرمایان نمونه کارگاههای تولیدی نهاوند در کانون شهید باهنر افزود: همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند راه حل اصلی مشکلات اقتصادی ما استفاده از توان داخلی است لذا بالا بردن تولید و رونق آن به عنوان مهمترین عامل داخلی می تواند ما را به این هدف برساند.
وی با بیان اینکه خوشبختانه سیاستهای دولت یازدهم نیز در این راستا بوده است افزود: دولت با عزم و اراده و اعتقاد به رشد اقتصادی کشور فعالیتهایی را از ابتدا در دستور کار خود قرار داد و توانست در تولید رونق ایجاد نماید اگر چه ممکن است این مساله برای جامعه ملموس نباشد زیرا ما در گذشته رشدمان منفی بوده و هنر دولت این بوده که این رشد را از حال منفی به مثبت رسانده و هم اکنون رشد اقتصادی آغاز شده است.
وی سرمایه اصلی تولید و ایجاد اشتغال را کارگران و سرمایه گذاران عنوان نمود و گفت: سرمایه اصلی تولید ، سرمایه گذاران و گارگران هستند که ما به وجود این دو قشر احترام می گذاریم و افتخار می کنیم که بسترهای سرمایه گذاری را برای آنان فراهم می سازیم .
وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی از ابتدا در پی احقاق حقوق کارگران بوده است افزود: بنای جمهوری اسلامی از ابتدا در پی احقاق حقوق کارگران و حمایت از اقشار کم درآمد بوده است و امروز همچنان بر این آرمان خود پایبند است.
در این مراسم رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی نهاوند نیز گفت: یکی از مهمترین راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی رونق تولید و اشتغال می باشد که دولت در این زمینه اقدامات خوبی را به انجام رسانده است
فرهاد جهانیان گفت: برای ارج نهادن به مقام کارگر و فعالان بخش اقتصادی امسال این دومین جشنواره تجلیل از کارگران نموده شهرستان است که در نهاوند برگزار می شود.
وی رونق تعاونیها در دولت یازدهم را نشان دهنده رونق فعالیتهای اقتصادی ذکر کرد و گفت: از ابتدای تشکیل دولت یازدهم تا کنون تعداد تعاونیهای تولیدی به دو برابر افزایش یافته و علاوه بر این تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی سال گذشته نهاوند نشان از رونق کسب و کار و تولید می باشد .
در این مراسم امام جمعه نهاوند نیز گفت: کارگران با وجود مشکلات اقتصادی پس از انقلاب اسلامی همواره به انقلاب وفادار بوده اند و سعی گروهکهای ضد انقلاب وابسته برای نفوذ در بین آنان همواره ناکام مانده است.
حجت الاسلام عباسعلی مغیثی نیا با برشمردن فلسفه روز کارگر گفت: روز جهانی کارگر به واسطه کشتار کارگران توسط آمریکا پایه گذاری شد که این مساله نشان می دهد اولین ظالم نسبت به کارکران نظام استکباری آمریکا می باشد.
وی تکدی گری رسمی در جامعه را یک گناه بزرگ عنوان کرد و افزود: ما در جامعه باید به دنبال کار و تلاش باشیم و با کمکهای بیجا به متکدیان روحیه گدا پروری را در جامعه افزایش ندهیم و چنانچه قصد کمک به نیازمندان را داریم از طریق بهزیستی و کمیته امداد این کار را انجام دهیم.
در حال حاضر 115 واحد تولیدی در شهرستان نهاوند وجود دارد و در سال گذشته 9 هزار کارگر بیمه شده در اداره تامین اجتماعی این شهرستان به ثبت رسیده است.
شهرستان نهاوند با دارا بودن جمعیتی نزدیک به 200 هزار نفر در 105 کیلومتری استان همدان قرار دارد.