Skip to Content

دولت تدبیر و امید بهبود اوضاع اشتغال را دنبال می کند

فرماندار تویسرکان

دولت تدبیر و امید بهبود اوضاع اشتغال را دنبال می کند

فرماندار تویسرکان گفت: دولت تدبیر و امید بدون مانور سیاسی و تحرکات تبلیغاتی، بهبود حوزه اشتغال و فضای کسب و کار را دنبال می کند.

به گزارش ایرنا مهرداد موسوی در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری تویسرکان افزود: در سال های گذشته، دستگاههای اجرایی آنگونه که باید به دنبال ایجاد اشتغال پایدار نبودند و برخی اوقات از آمارهای داده شده در بخش اشتغال بوی منفعت طلبی های سیاسی به مشام می رسید.
وی بیان کرد: اکنون کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان با اطمینان خبر از ایجاد 10 هزار و 85 شغل در سال 93 می دهد و از رسانه ها می خواهد این آمار را راستی آزمایی کنند.
موسوی با تاکید بر اینکه تعداد اشتغال ایجاد شده در استان افق امید بخشی را در این حوزه ترسیم کرده است اظهار کرد: 950 شغل از این میزان سهم شهرستان تویسرکان در سال 93 بوده است.
وی خاطرنشان کرد: در سال های گذشته شاهد تعطیلی و کاهش سطح فعالیت های بسیاری از کارخانه های تولیدی بودیم که با بی توجهی روبرو می شد اما اکنون رونق بخشی به این بخش در کانون توجهات مسوولان قرار دارد.
فرماندار تویسرکان متذکر شد: تعداد اشتغال ایجاد شده در استان همدان در سامانه رسمی ثبت شده و قابل راستی آزمایی است.
وی ابراز کرد: در مقطع مدیریتی دولت یازدهم یک هزار و 167 کارگاه جدید تولیدی در استان همدان ایجاد شده که از این تعداد یک هزار و هشت کارگاه پنج نفر یا زیر پنج نفر اشتغالزایی داشته اند و 159 کارگاه بالای پنج نفر اشتغالزایی کرده اند.
فرماندار تویسرکان بر همکاری لازم با سرمایه گذاران در بحوزه ایجاد کارخانه های تولیدی در شهرستان تویسرکان تاکید و اضافه کرد: باید قانون به گونه ای مدیریت و اجرا شود که در کوتاهترین زمان ممکن طرح های این بخش به مراحل اجرایی و نتیجه گیری برسند.
وی تاکید کرد: عموم مردم و مسوولان باید به استفاده از کالاهای تولید داخل شهرستان دغدغه داشته باشند تا شاهد بهبود فضای کسب و کار در شهرستان باشیم.
مدیر اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی تویسرکان نیز در این نشست گفت: برنامه های کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری تویسرکان در سال 94 شامل شناسایی طرح های راکد و غیر فعال، پیگیری طرحهای معرفی شده به بانک های عامل و بررسی موانع موجود بر سر راه طرحهای در حال اجرا است.
امیر بنی اردلان افزود: حفظ اشتغال موجود و تلاش برای افزایش این آمار باید مورد توجه قرار گیرد تا به سمت ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان حرکت کنیم.
وی تصریح کرد: نباید با اتخاذ تصمیمات سختگیرانه و عجولانه زمینه را برای تعطیلی واحدهای تولیدی در شرایط شکننده کنونی فراهم کرد.
بنی اردلان خاطرنشان کرد: بهتر است تسهیلات اشتغالزایی با اولویت در اختیار واحدهای تولیدی که آمار اشتغالزایی بیشتری دارند اعطا شود.
تویسرکان یکی از شهرستان های استان همدان واقع در 90 کیلومتری شهر همدان است که بیکاری کمبود فرصت های شغلی یکی از معضلات مهم آن به شمار می رود.