Skip to Content

دولت مصمم به تزریق رفاه و آسایش در جامعه است

فرماندار نهاوند

دولت مصمم به تزریق رفاه و آسایش در جامعه است

فرماندار نهاوند گفت: تلاش دولت تدبیر و امید برای رفاه و آسایش مردم جدی است و همه توان برای افزایش احساس آرامش همه جانبه از جمله اقتصادی بکار گرفته شده است.

به گزارش ایرنا امامعلی عبدالملکی در هفدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز بخش خزل این شهرستان افزود: با توجه به چشم انداز برنامه پنجم توسعه قرار بود دولت یازدهم اقتصاد را با رشد هشت درصد تحویل بگیرد اما نه تنها این کار اتفاق نیفتاد بلکه اقتصادی با رشد منفی شش و نیم درصد تحویل دولت یازدهم گردید.
وی خاطرنشان کرد: دولت در طول مدت یک سال و نیم از روی کار آمدنش تمام تلاش خود را روی رشد اقتصادی متمرکز ساخت تا رشد اقتصادی منفی شش و نیم درصد را جبران کند.
وی اظهار کرد: خوشبختانه دولت موفق شد رشد اقتصادی را از منفی به مثبت رسانده و حرکت به سوی رونق اقتصادی را آغاز نماید.
وی در ادامه با اشاره به اینکه مردم آثار رفاه را در جامعه احساس نمی کنند گفت: دولت تاکنون به دنبال جبران رشد اقتصادی منفی در جامعه بوده و پس از حصول این مهم از این به بعد با توجه به حرکت موفق و رو به جلو رفاه و آسایش مردم بیشتر آشکار خواهد شد.
عبدالملکی در ادامه به مشکل کمبود آب اشاره کرد و گفت: از سال 75 تاکنون افت آبهای زیرزمینی نهاوند به 12 و نیم متر رسید که با برنامه ریزیهای انجام شده و بسته نمودن چاههای غیرمجاز خوشبختانه امسال سطح آبهای زیر زمینی نهاوند 25 درصد افزایش یافته است.
وی تصریح کرد: امسال 63 چاه غیرمجاز در نهاوند مسدود و همچنین 1200 هکتار از اراضی شهرستان به آبیاری قطره ای تبدیل شد که این مسائل کمک زیادی به افزایش سطح سفرهای زیر زمینی نموده است.
وی گفت: هر سال 600 میلیون مترمکعب روان آب از نهاوند خارج می شود و 600 میلیون متر مکعب آب به صورت غرق آبی 13 هزار هکتار مزارع و باغات ما را آبیاری می کند.
وی افزود: بیش از 80 درصد باغات نهاوند دچار سرما زدگی شده است که پیش بینی می شود میزان خسارت کشاورزان نهاوند بیش از یک هزار و 410 میلیارد ریال باشد.
فرماندار نهاوند در ادامه به اهمیت کار خیران اشاره و اظهار کرد: خداوند در قرآن مجید فرموده بذل و بخشش مال به خاطر وابستگی زیاد انسان به مال دنیا داری ارزش و جایگاه بالاتری از بذل جان دارد لذا کار خیرین دارای ارزش والایی می باشد.
عبدالملکی گفت: شما خیران نیازمند تشکر و قدردانی ما نمی باشید و کرم و سخاوت شما بر کسی پوشیده نیست اما اینجا وظیفه میدانم به عنوان نماینده دولت از حمایتهای شما در بخش آموزش و ساخت اماکن آموزشی تقدیر نمایم.
وی تصریح کرد: مردم ایران اسلامی خود صاحبان کشور هستند و جمهوری اسلامی ایران از یک طرف مبتنی بر اراده خود مردم است و از سوی دیگر مبتنی بر فرهنگ و تاریخ درخشانش است.
قابل ذکر است که بخش خزل نهاوند به مرکزیت شهر فیروزان در 25 کیلومتری شهرستان نهاوند واقع شده است.
این بخش دارای جمعیتی نزدیک به 30 هزار نفر می باشد.