رادیو محله

در گذشته کوچه ها و خیابان ها و محلات همدان با نام یکی از ساکنان قدیمی آن محل یا اصحاب حرفه و پیشه ای خاص یا قومی که از سایر نقاط کشور به آنجا کوچ کرده بودند، نامگذاری می شد.

برخی کوچه ها و محلات نیز به مناسبت افرادی که در آن محل به کار خاصی مشغول بودند نامگذاری شده بود و پاره ای از کوچه ها نیز به علت واقع شدن اداره، موسسه یا نهادی در آن، به نام آن مرکز نامگذاری شده بودند.

در گذشته های دور، خانه ها و دکان هایی در یکی از کوچه های همدان وجود داشته که در آن کوچه ساکنان به ساخت قاشق، چمچمه و ملاقه چوبی مشغول بودند و از این روی نام کوچه قاشق تراشان بر روی این محله نهاده شده و هم اکنون نیز با وجود تغییر شغل ساکنان و کسبه، این محل همچنان با عنوان محله قاشق تراشان شناخته می شود.

محله های حکیمخانه، شال بافان، گازران، جولان، نجارخانه و کوچه های قصابان، خانم دراز، خونی ها، فیلخانه و اتول فرانس، قزلان، سرچرچره، سینزه خانه و در پیر گرگ نیز از دیگر نام هایی است که هر کدام وجه تسمیه ای خاص دارد، در روزگار فعلی برخی از این مکان ها به همان نام های سال های گذشته شناخته می شوند.

رادیو محله عنوان برنامه ای است که هر روز از رادیو همدان پخش می شود.در این برنامه رادیویی که طرفداران زیادی از خانواده های همدانی دارد با محوریت همسایگان اوقات خوشی را برای شنوندگان ایجاد می کند.

Loading the player...
عوامل تولید:

 مشخصات برنامه:

گویندگان: نسرین والا مقام- بابک ابراهیمی-پیام شکوهی

نویسنده: امیر فتاحی

تهیه کننده :امیر فتاحی

 

تاریخ تولید: 1393


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
خدایا کمکم کن تا درهایی که به سویم می گشایی... محبوبه صفرزاده ۱۳۹۴/۰۶/۱۶ ۰۸:۴۵
آنچه که هستی هدیه خداوند به توست وآنچه خواهی... محبوبه صفرزاده ۱۳۹۴/۰۶/۱ ۰۸:۲۱

محبوبه صفرزاده
خدایا کمکم کن تا درهایی که به سویم می گشایی ندانسته نبندم ویاریم کن تا درهایی که به رویم می بندی به اصرار نگشایم. باتشکر عشق دریای محله محبوبه صفرزاده ازآذربایجانغربی.
+2 (4 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۶/۱۶ ۰۸:۴۵
محبوبه صفرزاده
آنچه که هستی هدیه خداوند به توست وآنچه خواهی شدهدیه توبه خداونداست . پس
بی نظیرباش. با تشکر عشق دریای محله ازدیار زیبای آذربایجانغربی.
+1 (3 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۶/۱ ۰۸:۲۱