Skip to Content

رونق اقتصادی با رونق بخشی به روستاها

بخشدار مرکزی همدان

رونق اقتصادی با رونق بخشی به روستاها

بخشدار مرکزی همدان بابیان اینکه از ۷۸ روستای بخش مرکزی همدان ۱۹ روستا خالی از سکنه است، گفت: زراعت در مراتع این روستاها جریان دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فرمانداری همدان، حمید عبدلی در جمع دهیاران بخش مرکزی همدان اظهار  داشت: با توجه به نزدیکی روستاهای بخش مرکزی همدان و برخورداری آنها از منابع طبیعی، تاریخی و گردشگری قابل توجه، روستاییان باید از این بستر برای رونق اقتصاد خود تلاش کنند.

وی خواستار مشخص شدن صنایع دستی و غذای سنتی مختص هر روستا در بخش مرکزی شهرستان همدان شد و گفت: سه مسیر امامزاده محسن، سد اکباتان و سیمین ابرو و ده‌روستای واقع شده در این مسیرها از جمله اهداف گردشگری روستایی شاخص در استان همدان است.

بخشدار مرکزی همدان با اشاره به تقدیر فرماندار همدان از دهیاری و فعالان برگزارکننده نمایشگاه توانمندی‌های روستای ابرو که در شهریورماه سال جاری برگزار شد افزود: این گونه فعالیت‌ها در معرفی استعدادهای بومی و محلی بسیار موثر است.

 وی در ادامه از تشکیل شورای زکات بخش مرکزی شهرستان همدان خبر داد و افزود: پس از بازخورد مثبت کار در تشکیل شورای فرهنگی، اشتغال و ورزشی بخش مرکزی همدان اقدام به تشکیل شورای زکات روستایی کرده است.

عبدلی ادامه داد: از ۷۸ روستای بخش مرکزی ۱۹ روستا خالی از سکنه بوده اما زراعت در مراتع این روستاها در جریان است که اطلاع‌رسانی برای مشارکت کشاورزان این روستاها در پرداخت زکات ضعیف است.

بخشدار مرکزی همدان با بیان اینکه سال گذشته ۲۱ روستا در بخش مرکزی شهرستان همدان بیشترین مشارکت را در جشن زکات داشتند، گفت: روستاهای مرتع بلاغ، آق حصار، اولیایی و مهوار از جمله روستاهایی هستند که در برداشت محصول و تقدیم زکات از سایر روستا های بخش مرکزی پیشی گرفتند.

وی افزود: اولویت هزینه زکات در روستاها پروژه‌های عمرانی بوده که به تازگی این مهم به همت دولت در دهیاری‌ها شکل گرفته و هدف اصلی زکات جمع آوری شده رسیدگی به مستمندان روستاهاست.

وی گفت: به همت دهیاران بخش مرکزی و کمیته امداد امام خمینی (ره) تا پایان سال ۴۰ جهیزیه برای نو عروسان زیر پوشش کمیته امداد جمع خواهد شد.