Skip to Content

ساخت مدرسه در شهرستان نهاوند

فرماندار نهاوند

ساخت مدرسه در شهرستان نهاوند

بنیاد برکت ۳۰ میلیارد ریال برای مدرسه‌سازی در نهاوند اختصاص داد.

فرماندار نهاوند گفت: ۳۰ میلیارد ریال اعتبار توسط بنیاد برکت برای ساخت مدرسه در شهرستان نهاوند اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، کریم حمیدوند در جمع اصحاب رسانه نهاوند گفت: بنیاد برکت با هدف توسعه‌ فضاهای آموزشی و محرومیت‌زدایی، به ساخت سه فضای آموزشی و یک نمازخانه بین‌راهی در نهاوند اقدام کرده است.  

وی ضمن تمجید از خدمات بنیاد برکت در این شهرستان، گفت: ساخت این پروژه ها از سال گذشته توسط بنیاد برکت آغاز شده که برای اجرای این طرح‌ها ۲۰ میلیارد و ۹۸۸ میلیون ریال اختصاص داده شده است.

وی بیان کرد: این طرح‌ها شامل آموزشگاه ۹ کلاسه‌ روستای توانه با زیربنای ۴۵۰ متر مربع و اختصاص حدود ۱۰ میلیارد ریال، آموزشگاه شش کلاسه روستای ده حیدر با ۲۸۵ متر مربع زیربنا و اعتبار چهار میلیارد و ۶۹۳ میلیون ریال است.

فرماندار نهاوند اظهار کرد: هم‌چنین آموزشگاه ۶ کلاسه‌ روستای بابارستم با ۲۸۵ مترمربع زیربنا با سرمایه ۵ میلیارد و ۲۲۱ میلیون ریال و احداث نمازخانه‌ بین‌راهی در سه‌راهی قلعه‌قباد با مساحت ۱۰۰ متر مربع و اعتبار یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال از دیگر طرح‌های فرهنگی و آموزشی بنیاد برکت در نهاوند است.

وی افزود: با بهره‌برداری از این واحدهای آموزشی در روستاهایی که مدارس آن‌ها تخریبی و فاقد استاندارهای لازم است، ۲۱ کلاس درس به مجموع کلاس‌های شهرستان نهاوند اضافه می‌شود.

حمیدوند گفت: این طرح‌ها در حال حاضر بین ۴۰ تا ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که امیدواریم با شتاب در ساخت این واحدهای آموزشی از سوی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان آنها را در آغاز سال تحصیلی جدید تحویل آموزش و پرورش دهند.

وی اظهار کرد: ۴۰ درصد فضای آموزشی نهاوند به‌دلیل زلزله‌خیز بودن این شهرستان نیاز به بازسازی دارد که امید است در سال‌های آینده شاهد اجرای طرح‌های این بنیاد در دیگر زمینه‌ها نیز باشیم.

فرماندار نهاوند از پی‌گیری ساخت سه طرح آموزشی دیگر در این شهرستان خبر داد و افزود: با توجه به قدمت بالای فضاهای آموزشی در سطح شهر نهاوند، برای ساخت سه واحد آموزشی دیگر در سطح شهر و روستاها هم با بنیاد برکت توافق شده است که امیدواریم بتوان در سال جاری آن‌ها را اجرایی کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۵۳ فضای آموزشی در شهرستان نهاوند وجود دارد که ۲۵۳ آموزشگاه در آن فعالیت دارند و در این مدارس بیش از ۲۵ هزار دانش آموز مشغول به تحصیل هستند.