رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

ساخت مستند فاخر آقا نجفی همدانی - نمایش محتوای خبر

 

 

ساخت مستند فاخر آقا نجفی همدانی

به گزارش روابط عمومی صدا و سیما

ساخت مستند فاخر آقا نجفی همدانی

به مناسبت برگزاری کنگره سراسری مرحوم آیت الله آقا نجفی همدانی یک قسمت از مستند فاخر حدیث سرو به این عالم فرهیخته اختصاص یافته است.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز همدان، به مناسبت برگزاری کنگره سراسری مرحوم آیت الله آقا نجفی همدانی یک قسمت از مستند فاخر حدیث سرو به این عالم فرهیخته اختصاص یافته است و قرار است در این مستند 50 دقیقه ای  با استفاده از عکس ها، اسناد و تصاویر مستند و گفت و گو با نزدیکان و خانواده این عالم فرهیخته تصویری حقیقی از این عالم دینی ارایه شود و بخشی از زندگی ایشان به صورت مستند بازسازی شود.

این مستند که با همکاری و مشارکت صدا و سیمای همدان در حال تولید است به بخشی از زندگی،آثار و شخصیت آيت‏اللَّه سيد محمد حسيني همداني معروف به آقانجفي همداني از اعاظم حُكما و عرفاي معاصر و مفسرین قرآن است می پردازد.

این مستند در شهرستان همدان و تویسرکان تصویر برداری شده و با بهره گیری از اطلاعات محلی و آرشیو فیلم و عکس غنی صدا و سیمای مرکز همدان در مرحله تهیه و تولید است .بازیگر این مستند نیز از بین بازیگران استان همدان انتخاب شده است .

برنامه تلویزیونی «حدیث سرو» حدود 10 سال است که با موضوع زندگی عرفای برجسته تولید می‌شود. پخش این برنامه مورد توجه مخاطبان است .

تهیه کنندگی این مستند بر عهده آقای عرشی است .این مستند قرار است پس از تولید و پخش در کنگره علمی مفسر قرآن آیت الله آقا نجفی همدانی از شبکه های سراسری نیز پخش شود.