Skip to Content

سال گذشته هر یک ساعت ۱۹ طلاق در کشور به ثبت رسید

رئیس سابق دانشگاه های علوم قرآنی کشور

سال گذشته هر یک ساعت ۱۹ طلاق در کشور به ثبت رسید

رئیس سابق دانشگاه های علوم قرآنی کشور گفت:سال گذشته هر یک ساعت ۱۹ مورد طلاق در کشور به ثبت می رسد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام امر الله گیوی نهاوندی در  شورای فرهنگ عمومی استان همدان با بیان اینکه در سال گذشته در هر ساعت ۱۹ طلاق در کشور ثبت شده است، اظهار داشت: در سال ۹۲ نیز در هر ساعت ۱۸ طلاق در کشور ثبت شده و این میزان در سال گذشته به ۱۹ طلاق در هر ساعت رسیده است.

وی با بیان اینکه افزایش طلاق در کشور به این معناست که در هر ۹۴ ثانیه یک نفر از زندگی مشترک جدا می شود، عنوان کرد: طلاق یک پدیده معمولی نیست و مذموم ترین عمل در برابر خداوند است.

رئیس سابق دانشگاه های علوم قرآنی کشور با اشاره به اینکه در هر طلاق عرش خدا به لرزه در می آید، بیان کرد: طلاق به همراه خود مشکلاتی را به همراه می آورد که دامن خود فرد و جامعه و فرزندان طلاق را می گیرد.

حجت الاسلام گیوی نهاوندی در ادامه سخنانش با تاکید به اینکه طلاق مسری و موروثی است، ابراز داشت: هنگامی که با فردی که طلاق گرفته رفت و آمد کنیم بدون شک بر زندگی فرد تاثیر می گذارد و او نیز به طلاق ترغیب می شود.

وی در این خصوص ادامه داد: وقتی فردی طلاق می گیرد این موضوع به فرزندان و نوه های فرد نیز منتقل می شود و بنابراین موروثی است.

رئیس سابق دانشگاه های علوم قرآنی کشور با تاکید بر اینکه آموزش سبک زندگی درست به زوج ها بسیار مهم است، گفت: فلسفه ای اصلی ازدواج به آرامش رسیدن زن و مرد در کنار یکدیگر است.

حجت الاسلام گیوی نهاوندی با بیان اینکه متاسفانه در کشور ایران شیوه درست زندگی کردن به فرزندان آموزش داده نمی شود، ابراز داشت: شیوه درست زندگی کردن و همان سبک زندگی نه تنها در محیط خانواده بلکه در محیط های آموزشی مانند مدرسه و یا دانشگاه نیز آموزش داده نمی شود.

وی با اشاره به اینکه جای آموزش سبک زندگی در بین نهاد های اجتماعی و آموزشی کشور خالی است، عنوان داشت: علاوه بر طلاق قانونی طلاق زرد نیز بین خانواده های ایرانی دیده می شود به طوری که بین زن و مرد هیچ عاطفه و مهری وجود ندارد و فقط زیر یک سقف با هم زندگی می کنند.

رئیس سابق دانشگاه های علوم قرآنی کشور با بیان اینکه جامعه کنونی نیاز به ارائه راهکار کاربردی برای جلوگیری از طلاق عاطفی و قانونی دارد، گفت: طلاق عاطفی مضرات بیشتری را نسبت به طلاق قانونی دارد.

حجت الاسلام گیوی نهاوندی عنوان داشت: بیکاری، فقر، اعتیاد، مشکلات فرهنگی و اختلافات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی و دخالت های والدین زوجین همه و همه عواملی است که زمینه طلاق را فراهم می کند.