جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

سعید یلفانی - نمایش محتوای صدا

 

 

سعید یلفانی

هنرمندان

سعید یلفانی

سعید یلفانی یکی از چهره های فعال در صدا و سیمای مرکز همدان است. وی که از سال 1381 کار خود را در صدا و سیمای مرکز همدان آغاز کرده است در آرشیو صدا به فعالیت پرداخته است.

عنوان شغلی وی هم اکنون در صدای مرکز همدان آرشیویست است و تحصیلات دانشگاهی اش هم متناسب با این رشته تخصصی در صدا است. اما او تخصص های دیگری را نیز برای بهتر بودن و فعالیت خود در رسانه کسب کرده است. آقای یلفانی با همه ساختارهای موسیقی آشناست و بر اساس همین توانمندی توانسته است در تولید برنامه های صدا و سیما، موسیقی های متناسب با هر برنامه را با نظر کارشناسی خود ارائه کند. وی در طول خدمت خود در صدای مرکز همدان فعالیت های مختلفی چون تبدیل آنالوگ به دیجیتال ، ورود اطلاعات منابع آرشیوی و برنامه سازی ، پشتیبان گیری منابع با دستگاه های به روز، پشتیبان گیری منابع بر روی لوح فشرده ، آرشیو کردن برنامه های تولیدی ، تامینی و زنده در اتوماسیون جامع رادیو، کپچر کردن منابع آرشیوی در نوع های مختلف را داشته است.

دریافت موسیقی های با کلام و بی کلام از سامانه آرشیو مرکز موسیقی سازمان و نیز مرتب سازی و پردازش موسیقی ها و در نهایت وارد کردن منابع موسیقایی در اتوماسیون جامع از دیگر فعالیت های او در صدای مرکز همدان است.لازم به ذکر است در طول این مدت ایشان در برنامه های مختلفی چون لبخند آدینه و لبخند بهار و نیز در حال حاضر در برنامه طنز لبخند ایرانی همکاری موسیقایی داشته است . ایشان به همراه دیگر دوستانشان در آرشیو همدان در سال 95 موفق به کسب مقام برتر در بین سایر مراکز شدند.