Skip to Content

سلامتکده طب سنتی غرب کشور در همدان راه اندازی می شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان

سلامتکده طب سنتی غرب کشور در همدان راه اندازی می شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: سلامتکده طب سنتی غرب کشور در همدان راه اندازی می شود.

حبیب الله موسوی بهار در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی همدان بیش از پنج هزار دانشجو دارد، اظهار داشت: بیش از ۱۲۰ رشته در دانشگاه علوم پزشکی تدریس می شود که ۶۸ رشته تحصیلات کلیدی هستند.

وی در ادامه افزود: دانشگاه علوم پزشکی همدان با دارا بودن رشته های کارشناسی ارشد، دکترای تخصصی، پزشکی و دکترای فوق تخصصی پزشکی و ۶۸ رشته تحصیلات کلیدی جزو برترین دانشگاه های کشور در تحصیلات آکادمیک است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: تاسیس رشته دانشگاهی مراحل مختلفی مانند درخواست، بازدید اولیه و بازدید برد دارد که شورای گسترش آخرین مرحله آن است و درخواست همدان برای طب سنتی در هفته آینده به شورای گسترش می رود.

موسوی بهار در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه رشته طب سنتی یک رشته تخصصی پزشکی است، ابراز داشت: مورد جدیدی که ابلاغ شده سلامتکده طب سنتی است که در ۱۰ استان کشور ابلاغ شده که قطب غرب کشور همدان است.

وی با تاکید بر اینکه با رایزنی های انجام شده با وزارت خانه رشته طب سنتی در همدان قطعی است، بیان داشت: در خصوص سلامتکده طب سنتی نیز همدان قطب غرب کشور است و بزودی و با مشخص شدن جا و مکان به صورت یک کلینیک و درمانگاه در همدان فعالیت می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه فضای درمانگاه طب سنتی با توجه به حالت طب سنتی باید در باغ و یا فضای باز باشد، گفت: یکی از مکانهای در نظر گرفته شده با همکاری میراث فرهنگی و اوقاف تعیین و رایزنی های لازم انجام شده تا در فضای سنتی باشد.