Skip to Content

سوم خرداد، معادلات دشمنان جمهوری اسلامی را بر هم زد

سردار همدانی

سوم خرداد، معادلات دشمنان جمهوری اسلامی را بر هم زد

جانشین قرارگاه امام حسین (ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سوم خرداد و بازپس گیری خرمشهر از دست رژیم بعثی عراق، معادلات دشمنان نظام جمهوری اسلامی را بر هم زد.

سردار سرتیپ پاسدار حسین همدانی در آیین صبحگاه مشترک نیروهای مسلح همدان که به منظور گرامیداشت سوم خرداد روز آزاد سازی خرمشهر برگزار شد اظهار کرد: سوم خرداد سال 61 روز اوج مقاومت و روز فتح است.
وی اضافه کرد: حماسه سوم خرداد و پیروزی در برابر جبهه استکبار نقطه عطفی در دفاع مقدس است که تنها این روز به علت ایجاد تغییر وضعیت ، بین هشت سال جنگ تحمیلی و هزاران روز مقاومت به عنوان روز ملی دفاع و مقاومت معرفی شد.
وی گفت: درحالیکه تا آن روز ایران اسلامی را دشمنان به عنوان کشوری ضعیف، شکست خورده و بازنده جنگ معرفی می کردند ولی عملیات الی بیت المقدس رویکرد دشمن نسبت به ایران را تغییر داد.
جانشین قرارگاه امام حسین (ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآوری کرد: پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی جریان های مختلف با راه اندازی توطئه در نقاط مختلف کشور با عناوین و اسامی مختلف خلق عرب، خلق مسلمان، گروهک های منافق سعی در براندازی این نظام نوپا را داشتند .
سردار همدانی افزود: برخی از فرماندهان ارتش نیز بعد از پیروزی انقلاب به دامن دشمن پناه برده و خلقی ها نیز شعار انحلال ارتش را سر دادند ولی امام راحل(ره) با اشرافیت به ماهیت توطئه ها و اعتراضات در مقابل همه کج اندیشان ایستاد.
وی اضافه کرد: در این شرایط و وضعیت داخلی، رژیم صدام با حمایت استکبار حمله به ایران را کلید زد و تمام تلاش رژیم بعثی جداکردن خرمشهر از ایران بود تا با این روش برای بازپس دادن خرمشهر امتیازات بالایی بگیرد.
وی بیان کرد: بررسی وضعیت کنونی کشور، تحریم ها و توان دفاعی همه گویای شکست ایران در مقابل رژیم بعثی بود ولی آنها قدرت ایمان و پایبندی ملت ایران به ولایت فقیه را نادیده گرفته بودند و همین اصول موجب شکست دشمن در جنگ نابرابر شد.
جانشین قرارگاه امام حسین (ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: دشمن فکر نمی کرد رزمندگان ایران اسلامی اقدام به انجام عملیات های آفندی کنند و با قرار گرفتن سپهبد شهید صیاد شیرازی در راس نیروی زمینی ارتش بسیاری از زمین های تحت تصرف از دست دشمن خارج شد.
وی خاطر نشان کرد: پس از عملیات فتح المبین صدام اعلام کرد اگر ایران بتواند دوباره خرمشهر را فتح کند من کلید بصره را در اختیارشان قرار می دهم چون بازپس گیری مجدد خرمشهری را امری ناممکن می دانست.
سردار همدانی اضافه کرد: 48 ساعت پس از عملیات فتح المبین رزمندگان در قالب ده ها لشکر با عبور از رودخانه عاشورایی در مقابل جبهه کفر جنگیدند تا اینکه خرمشهر را آزاد کردند.
وی افزود: پس از فتح خرمشهر حامیان رژیم بعثی عراق که تا پیش از این در پس پرده قرار داشتند چهره پلید خود را نمایان کرده و به صورت آشکار اقدام به حمایت از رژیم بعثی کردند.
جانشین قرارگاه امام حسین (ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: شماری از رجال سیاسی و فرماندهان نظامی پس از حضور ناوهای آمریکا در خلیج فارس و بمباران چاه های نفت هراسان نزد امام(ره) رفتند ولی ایشان با منویات خود به رزمندگان روحیه دادند.
سردار همدانی حمایت و پشتیبانی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، داشتن روحیه و انگیزه بالا، اجرای تکلیف به جای توجه به نتیجه جنگ، وحدت و همدلی نیروهای مسلح و دشمن شناسی را از رمزهای اصلی پیروزی رزمندگان در برابر رژیم بعثی برشمردند.
وی با تحلیل شرایط منطقه گفت: امروزه عده ای تکفیری به علت عدم شناخت و درک فهم به نام اسلام قصد مخدوش کردن چهره اسلام را دارند در حالیکه ماهیت پلید آنها روشن است.
وی با ذکر اینکه جنگ سوریه ، جنگ بین شیعه و سنی نیست افزود: طرح این موضوع یک جنگ روانی و سایبری از سوی دشمنان است در حالیکه بیش از 90 درصد جمعیت سوریه اهل تسنن هستند.
وی اضافه کرد: هم اینک بخش عظیمی از نیروهای بسیجی سوریه را اهل تسنن تشکیل می دهند که این افراد وفادار به انقلاب اسلامی، رهبری معظم انقلاب و ایران اسلامی هستند.
وی با بیان اینکه دفاع مقدس گنجی است که باید استخراج شود اضافه کرد: فرهنگ دفاع مقدس ارثی است که از شهدا به یادگار رسیده و باید در تمامی عرصه ها اجتماعی، سیاسی و فرهنگی آن را بکار گرفت.
سردار همدانی اضافه کرد: کشورهای سوریه، لبنان و عراق روش های به کار رفته در دوران دفاع مقدس ایران را بکار گرفتند که به خوبی جواب داد و در یمن نیز به زودی نتیجه آن را خواهیم دید.
وی تصریح کرد: به برکت دفاع مقدس پرونده و گزینه نظامی دشمن ناکارآمد شد و آنها جرات نمی کنند به سمت گزینه نظامی روی آورند حتی تمامی مشاوران نظامی نیز به آنها رو نکردن به سمت گزینه نظامی را دیکته می کنند.
سوم خردادماه به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر در عملیات بیت المقدس در تقویم کشور به عنوان روز مقاومت، ایثار و پیروزی نامگذاری شده است.
عملیات بیت المقدس به عنوان برجسته ترین عملیات پدافندی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در تاریخ نظامی هشت سال دفاع مقدس ثبت شده که در این عملیات بخشی از حساس ترین مناطق خوزستان و خرمشهر آزادسازی شد و ضربه ای سهمگین و کمرشکن به توان رزمی و جنگ طلبی های دشمن مهاجم وارد ساخت.