Skip to Content

سیره عملی شهدا در جامعه موجب تقویت استقلال

فرمانده سپاه ناحیه تویسرکان

سیره عملی شهدا در جامعه موجب تقویت استقلال

کاروان دانش آموزان دختر تویسرکان  به منظور آشنایی با دوران دفاع مقدس به مناطق عملیاتی در غرب کشور اعزام شدند.

به گزارش ایرنا فرمانده سپاه ناحیه تویسرکان در آئین اعزام این کاروان گفت: یاد، اندیشه و سیره عملی شهدا در جامعه موجب تقویت استقلال، امنیت و اقتدار کشور است.
سرهنگ سعید سعیدی افزود: بایستی همواره مجاهدت و رشادت های ایثارگران و شهدای هشت سال دفاع مقدس به طریق ممکن به نسل های مختلف و آینده ساز کشور معرفی شود.
وی اضافه کرد: هر فعالیت هدفمند فرهنگی در زمینه احیا یاد و ساختار فکری و عملی شهدا در جامعه در حقیقت کمک به تقویت عزت، آزادی و استقلال کشور و حرکت آن به وی توسعه پایدار است.
سعیدی با گرامیداشت یاد و خاطرسردار شهید همدانی بیان کرد: شهدا و مسیر روشن آنها همیشه زنده و آشکار و همواره پذیرای رهروان صادق و مصصم است.
وی خاطر نشان کرد: امروز اگر می خواهیم در مسیر شهدا گام برداریم باید همه جا و هر زمان در رکاب ولایت باشیم و اجازه نفوذ افکار انحرافی و جاه طلبانه را به گفتمان های اجتماعی ندهیم.
195 نفر از دانش آموزان دختر دوره متوسطه دوم در مرحله دوم اعزام دانش آموزان شهرستان تویسرکان به مناطق جنگی غرب کشور به این مناطق اعزام شدند.
بازدید از تنگه عملیاتی مرصاد، پادگان توحید، منطقه بازی دراز، پادگان ابوذر، آرامگاه احمد بن اسحاق از اصحاب خاص امام زمان(عج) در شهر سر پل ذهاب و منطقه قراویزان با حضور روایان دفاع مقدس و روحانیون مهمترین برنامه های این سفر به شمار می روند.
در مرحله اول اعزام دانش آموزان دختر شهرستان تویسرکان به مناطق جنگی غرب کشور، 310 دانش آموز دوم متوسطه دوره دوم به این مناطق اعزام شده بودند.
تویسرکان یکی از شهرستان های استان مدان واقع در 90 کیلومتری شهر همدان است.