Skip to Content

شناخت دقیق صورت و سیرت نظام اسلامی

فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان

شناخت دقیق صورت و سیرت نظام اسلامی

فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان گفت: شناخت دقیق صورت و سیرت نظام اسلامی از وظایف دانشجویان بسیجی است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار غلامعلی ابوحمزه در دوره تشکیلاتی بسیج دانشجویی استان همدان با اشاره به اینکه دانشجویان باید نسبت به مسائل پیرامون خود دید عمیق‌تری داشته باشند، اظهار داشت: نقش خواص اهل حق و باطل و سیرت و صورت نظام اسلامی باید مورد بحث قرار گیرد.

وی بابیان اینکه در این مراسم در مورد مردم‌سالاری اسلامی و مردم‌سالاری سکولار صحبت می‌کنیم، عنوان کرد: تمام فرازوفرودهایی که علیه نظام جمهوری اسلامی شاهدیم به این دو دیدگاه بازمی‌گردد.

فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان بابیان اینکه مردم‌سالاری سکولار به اسلام حداقلی نگاه می‌کند، افزود: مردم‌سالاری سکولار ورود اسلام را در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی ضرورت نمی‌داند.

ابوحمزه با اشاره به اینکه مردم‌سالاری اسلامی نقطه مقابل این دیدگاه است، اظهار کرد: در این دیدگاه همه مبانی برگرفته از قرآن و عترت پیامبر (ص) بوده است.

وی با اشاره به اینکه سکولار فقط به جمهوریت قائل بوده و اسلام را حداقل می‌داند، عنوان کرد: مردم‌سالاری اسلامی نگاه به ظرف و مظروف را در کنار هم داشته که جمهوریت را ظرف و اسلام را مظروف می‌شمارد.

فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان در ادامه سخنانش بیان کرد: سکولار تنها تقدس را برای ولایت‌فقیه قائل شده و ایشان را وکیل می‌داند اما مردم‌سالاری اسلامی نقش ولایت‌فقیه را به‌عنوان رهبر و هدایتگر و تعیین‌کننده سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی قبول دارد.

ابوحمزه عنوان کرد: سکولار در عرصه سیاست نیز بر این معتقد بوده که نباید سخنی از استقلال به میان آورد و ضرورتی بر استقلال نیست حال‌آنکه مردم‌سالاری دینی بر استقلال تأکید می‌کند.

وی با اشاره به اینکه سکولار بر مذاکره و تعامل با آمریکا و غیره تأکید دارد، بیان داشت: آن‌ها براین باورند که نباید وقتی برای یمن و فلسطین و یا لبنان گذاشت و امثال این طرز فکر در جامعه زیاد بوده است.

فرمانده سپاه انصار الحسین(ع) استان همدان بابیان اینکه نگاه مردم‌سالاری سکولار همه آرمان‌های امام (ره) و مقام معظم رهبری را زیر سؤال می‌برد، بیان داشت: سکولار شعار مرگ بر امریکا را ضرورت نمی‌داند و در دوران دولت سازندگی و اصلاحات و دولت احمدی‌نژاد و دو سال از دولت تدبیر و امید این جریان نظام را مورد هجمه قرار داده است.

ابوحمزه بابیان اینکه نکات محوری و اصلی نظام در این دولت‌ها زیر سؤال رفت، بیان داشت: مردم‌سالاری اسلامی آمریکا را استکبار جهانی و اسرائیل را غده سرطانی می‌داند و از همین رو جبهه مقاومت اسلامی تشکیل شد.

وی بابیان اینکه نگاه مردم‌سالاری سکولار به اقتصاد، اقتصاد آزاد و سرمایه‌داری است، گفت: مردم‌سالاری اسلامی بر کم کردن فاصله طبقاتی و اقتصاد عدالتی و مقابله با فقر و تبعیض تأکید دارد.

فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان نگاه فرهنگی سکولار راه تساهل و تسامح عنوان کرد و گفت: سکولار معتقد بوده که اسلام را باید آسان گرفت اما مردم‌سالاری اسلامی حکومت را از اسلام جدا نمی‌داند.

ابوحمزه با اشاره به اینکه سکولار در مسئله امنیتی و نظامی نیز خلاقیت و نوآوری داخلی را ضروری نمی‌داند و بر وابستگی تأکید می‌کند، افزود: مردم‌سالاری اسلامی بر خلاقیت و نوآوری تأکید دارد.

وی بابیان اینکه دشمن قصد دارد در تصمیم سازی و تصمیم‌گیری نفوذ کند، عنوان داشت: حال بحث تقابل بین اهل حق خواص با یکدیگر و اهل حق و اهل باطل وجود دارد و اهل حق تمام دنیایشان برای دین می‌دهند درحالی‌که حق باطل برای دنیا تمام دینشان را می‌بازند.

فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان تأکید داشت: دانشجویان بسیجی باید صورت و سیرت نظام را بشناسند و تحلیل صحیح و منطقی در مورد احزاب و غیره داشته باشند و آن‌ها را که سیرت نظام را خدشه‌دار می‌کنند افشا کنند.

رضا سراج متخصص مسائل استراتژیک نیز در این نشست بابیان اینکه شهید سردار همدانی یکی از نگین‌های درخشان مجاهدت است، اظهار داشت: یکی از ضروری‌ترین بحث‌هایی که نسل امروز با آن روبرو بوده، بحث مقابله با نظام سلطه است.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران به دلیل توفیقات در شرایط خوبی از این مقابله قرار دارد، افزود: نظام سلطه تلاش می‌کند شانس خود را برای نفوذ به ایران امتحان کند.

وی در ادامه سخنانش بابیان اینکه آمریکا همواره به دنبال سلطه گری بر ملت ایران بوده است، بیان کرد: آمریکا قرن ۲۱ را قرن آمریکایی نامید و قصد داشت در این قرن بر تمام جهان چیره شود.

مسئول اسبق سازمان بسیج دانشجویی کشور بیان داشت: سلطه ناپذیری و سلطه‌ستیزی ایران در برابر آمریکا باعث شد که کانون توجه جهان اسلام قرار گیرد و سیر بیداری اسلامی و مقاومت اسلامی شکل گرفت و حال آمریکا خود را شکست‌خورده جنگ‌های ۳۳ روزه و هشت‌روزه می‌داند.

سراج اظهار داشت: امروز آمریکا دوران گسست اجتماعی و اقتصادی را در کشور خود تجربه می‌کند و در پرونده‌های عراق و سوریه و یمن و مصر ناتوان مانده است.

وی با تأکید بر اینکه ایران یکه و تنها به برکت خون شهدا در برابر آمریکا ایستاد، عنوان کرد: سردار همدانی بسیج ملی سوریه را تشکیل داد و این‌گونه توانست سوریه را حفظ کند و ایران کارآمدی مقابله با تروریسم را به رخ آمریکا کشاند.

مسئول اسبق سازمان بسیج دانشجویی بابیان اینکه آمریکا در استراتژی خود ناکام مانده است، عنوان داشت: اکنون آمریکا به یک پیروزی بزرگ نیاز دارد تا خود را بازیابی کند و از همین رو جنگ هوشمندانه‌ای را در برابر جمهوری اسلامی ایران طراحی کرده است.

سراج اظهار داشت: آمریکا که در جنگ نیابتی شکست‌خورده بود طرح تحریم علیه ایران را برنامه‌ریزی کرد اما بازهم ایران در برابر تحریم‌ها ایستاد ولی برخی افراد در کشور می‌خواهند با بزرگنمایی جنگ اقتصادی به موفقیت آمریکا کمک کنند.

وی بابیان اینکه آمریکا افکار عمومی و نخبگان و مسئولان ایران را آماج حملات خود قرار داده است، بیان داشت: تمام امید امریکا به جریان نفوذ بوده و می خواهد ایران را به استحاله برساند.

وی بیان داشت: جریان نفوذ نقطه آسیب‌پذیر جمهوری اسلامی ایران بوده و دانشجو در این برهه باید نوع نفوذ و نوع مقابله با آن را بشناسد.

مسئول اسبق سازمان بسیج دانشجویی با تأکید بر اینکه باید شاخص‌های مقابله بانفوذ را شناسایی و با آن مقابله کرد، عنوان داشت: هر قلم و یا زبانی که استکبارستیزی را نفی و سلطه‌پذیری را تجویز کند آن زبان و قلم متعلق به جریان نفوذ است.

سراج با اشاره به اینکه جریان نفوذ به دنبال ایجاد حاکمیتی دوگانه است، اظهار کرد: برای مقابله بانفوذ حفظ روحیه سلطه ناپذیری و سلطه‌ستیزی در جامعه لازم و ضروری بوده و نماد آن شعار «مرگ بر آمریکا» است.