Skip to Content

شهادت سردار همدانی داغی فراموش نشدنی است

امام جمعه نهاوند

شهادت سردار همدانی داغی فراموش نشدنی است

امام جمعه نهاوند گفت: شهادت سردار همدانی برای ملت ایران به خصوص مردم شهیدپرور همدان مصیبتی عظیم و داغی فراموش نشدنی است.

به گزارش خبرنگار مهر،حجت‌الاسلام عباسعلی مغیثی امام‌جمعه نهاوند در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان نهاوند، گفت: شهادت سردار رشید اسلام حاج حسین همدانی داغی فراموش ناشدنی بر دل مردم ، رزمندگان و جبهه مقاومت گذاشته که از یاد نخواهد رفت.

وی به برخی سوابق مسئولیتی سردار شهید حسین همدانی اشاره کرد و گفت: امیدواریم که خداوند متعال صبری بر مردم و خانواده این بزرگوار عطا فرماید و این شهید بزرگوار نیز شفیع ما در آخرت باشد.

حجت‌الاسلام‌ مغیثی ادامه داد: اصلاح رابطه انسان با خدا موجب سعادتمندی در دنیا و آخرت خواهد شد.

وی به بیان اینکه عدالت در جامعه، پایداری دولت و نظام را در پیش دارد، گفت:نقطه مقابل عدالت کفر و ظلم به مظلوم است که مصادیق آن را در کشورهای غیر اسلامی و گاهی در منطقه مشاهده می شود.

وی بابیان اینکه توجه به اغنیا موجب نارضایتی مردم و خداوند متعال است،گفت: در شرع دین مبین اسلام آنچه بر آن مکرر توصیه‌شده است رسیدگی، دیدار و دلجویی از ضعفا و فقرا است.

وی گفت: امروز مهم‌ترین عامل بقا نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مردمی بودن آن بعد از گذشت ۳۵ سال از انقلاب با وجود تهدیدات همه‌جانبه ایادی ظلم و کفر است.

امام‌جمعه نهاوند در بخش دیگری گفت: آنچه مقامات آمریکا به‌صراحت درباره مذاکره با ایران به آن اعتراف می کنند نفوذ، استحاله و درنهایت براندازی نطام می دانند.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری بارها متذکر شده‌اند که مذاکرات از چارچوب و خط قرمزها عبور نکند که این نه‌تنها خواسته ایشان است بلکه خواسته ملت بیدار اسلامی ایران است.

وی اظهار کرد: در این میان افرادی به‌ظاهر روشنفکر ادعای رابطه با آمریکا دارند اما نمی‌دانند که دشمن چه اهداف شومی برای ملت ما در نظر گفته است.

حجت‌الاسلام مغیثی بابیان اینکه شاید عده‌ای آگاه به امور و اهداف آمریکا در پی برقراری رابطه و مذاکره با آمریکا باشند،گفت: بی شک این افراد میدان‌دار اصلی دشمن در کشور هستند.

وی عنوان کرد: دولتمردان و مسئولان جلوی گل‌آلود شدن آب را از همان ابتدا بگیرند تا شاهد فتنه‌هایی همچون ۷۸ و ۸۸ در کشور نباشیم که این خواسته و هدف ایادی کفر برای ایران است.

وی اظهار کرد: اگر ملت ایران خواستار مذاکره با آمریکا باشند باید اسلام و انقلاب را نیز کنار بگذارند که همه این مهم را در فتنه ۸۸ به‌عین مشاهده کردیم.

امام‌جمعه نهاوند به ائتلاف اخیر روسیه،ایران،عراق و کره شمالی علیه مواضع داعش اشاره کرد و گفت: ائتلاف واقعی در منطقه شکل‌گرفته است و آمریکای جنایتکار نیز از این موضوع چندان خوشحال نخواهد بود.

وی دربخش دیگر از سخنانش با بیان اینکه امروز خانواده هدف اصلی تهاجم غرب است، عنوان کرد: هدف دشمن شکستن قداست زن مسلمان و ایرانی در مجامع است.

وی تصریح کرد: محور اصلی خانواده زن است که اگر مقام و ارزش زن متعالی شود جامعه نیز متعالی‌تر خواهد شد و زمینه و موجبات موفقیت‌های همه‌جانبه را به ارمغان خواهد آورد.

وی در پایان گفت:سالم و سلامت ماندن جامعه و خانواده‌ها درگرو ترک محرمات و انجام واجبات و مستحبات است.