رونق تولید ملی | جمعه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۸

شهيد محمدعلي رفيعي - نمایش محتوای تولیدویژه

 

 

شهيد محمدعلي رفيعي

شهيد محمدعلي رفيعي در سال 1339 در روستاي قاسم‌آباد از توابع همدان به‌دنيا آمد، جو خانوادگي او محيطي مستعد را جهت رشد معنويتش فراهم کرده بود به‌اين خاطر محمد علي از همان ابتدا فردي مأنوس با قرآن و معارف اسلامي بود. به‌دلايل مختلف و مشکلات فراوان فقط تا کلاس سوم راهنمايي از چراغ علم بهره برد و موفق به ادامه تحصيل نشد اما در درس اصلي که روز عاشورا، سرمشق عاشورائيان گرديد تا اوج پيش رفت. با تشکيل سپاه پاسداران به اين سيل عظيم و پر نشاط پيوست. بعد از مدتي خدمت در سپاه به‌دليل لياقت و شجاعت و ايمان وجوديش و همچنين به تشخيص فرماندهان به فرماندهي يگان پدافند هوايي لشگر 32 انصارالحسين (ع) منصوب گرديد. شهيد محمدعلي رفيعي همواره خود را در پيشگاه خدا  و امام امت مسئول مي‌دانست به همين خاطر لحظه‌اي در آرامش شهر، آرامش نداشت و پيوسته در مناطق جنگي به سازماندهي نيروهاي تحت امر مي‌پرداخت و رويارويي مستقيمي با مزدوران بعثي داشت. شهيد محمدعلي رفيعي فرمانده جان بر کف و غيور سپاه اسلام توانست بر برگه شهادت خود امضاء محبوبش را ثبت کند و قبل از آنکه فرزندش قدم بر دنيا نهد خود حجتي صادق بر آن‌همه عظمت گردد، و در عمليات کربلاي 5 پايکوبان به زيارت محبوب بشتابد.

قسمتی از وصیت نامه شهید:

اي برادران و خواهران لازم است قدري بيشتر تفكر كنيد و بيشتر بينديشيد و در اسلام بيشتر تحقيق كنيد تا به زندگي و سيره انبياء الهي انس پيدا كنيد، شكر و سجده در پيشگاه خداي تعالي بجا آوريد و يكديگر را به ارتباط با خداي خود و تقواي الهي بهرمند كنيد و از اين نور فروزان ولايت روشنايي دلها و هدايت كننده به راه خدا و سعادت انسانها بهرمند شويد كه خدا در اين جهان پهناور عنايتش را شامل حال شما قرار داده است پس قدر اين نعمات را بدانيم چرا كه اين امام بزرگوار مشعل هدايت بشريت را بدست دارد و به طرف ا... روانه است.

 بر همه واجب است كه از او تبعيت كنيم و همواره فرموده هايش را با جان و دل جامه عمل بپوشانيم و با دشمنان هميشه در ستيز و مبارزه باشيم كه :

« محمد رسول ا… والذين معه اشداء علي الكفار رحماء بينهم. »

محمد علي رفيعيشمارش معکوس برای برگزاری جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی

شمارش معکوس برای برگزاری جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی

دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی با شعار ایران پویا، کرمانشاه زیبا از ۱۸ تا ۲۰ تیر در کرمانشاه برگزار می‌شود.

به نیکی

به نیکی

پویش جمع آوری کمکهای مردمی بر ای سیل زدگان

قدس شریف

قدس شریف

موشن گرافیک به مناسبت روز قدس