جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

شگفتی دانشمندان از گرمای مطبوع تابستانی مریخ - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

شگفتی دانشمندان از گرمای مطبوع تابستانی مریخ

شگفتی دانشمندان از گرمای مطبوع تابستانی مریخ


Loading the player...

جدیدترین گزارش‌های هواشناسی به دست آمده از کاوشگر مریخی «کنجکاوی» نشان‌دهنده دمای بسیار معتدل این سیاره در طول روز بوده که باعث شگفتگی و هیجان دانشمندان شده است. در تمام مدت ماموریت کنجکاوی، ایستگاه آنبرد هواشناسی این کاوشگر موسوم به «ایستگاه نظارت بر محیط از راه دور» به اندازه‌گیری دماهای در حال افزایش تا بیش از صفر درجه در نیمی از روزهای پس از فرود آن در دهانه گیل در مریخ پرداخته است.

مریخ اکنون از دمای بالای شش درجه سانتیگراد برخوردار بوده و با ادامه پیدا کردن تابستان مریخی این دما تا 20 درجه نیز گرمتر خواهد شد که این سیاره را از نقطه نظر مسکونی بودن بسیار هیجان‌انگیز خواهد کرد. البته این سیاره در شب‌ها به دلیل برخورداری از یک جو محدود بسیار سرد بوده و دمای آن تا منفی 70 درجه نیز می‌رسد. همچنین حسگرهای فشار این واحد هواشناسی نیز فشارهای بالاتری از حد انتظار را ثبت کرده است. سیاره مریخ در زمستان به قدری سرد می‌شود که دی‌اکسید کربن در قطب‌های آن یخ زده و باعث ایجاد کلاهکهای یخی و برف دی‌اکسید کربن فصلی می‌شود.

 

 

The latest weather reports from Mars Exploration "curiosity" indicates a very mild temperatures during the day that the planet has scientists Shgftgy and excitement. Mission at all curious, weather station onboard the rover called "remote environment monitoring station of" measure zero temperatures rising to more than half the days after landing in a Martian crater Gill is paid. This planet is very cold at night due to the limited atmosphere and a temperature of 70 degrees is so negative. The pressure sensors of the meteorological department has recorded higher pressures than expected.