عروج روح الله

امام خمینی در روز بيستم جمادى الثانى 1320 هجرى قمرى مطابق با 30 شهريـور 1281 هجرى شمسى ( 24 سپتامپر 1902 ميلادى) در شهرستان خمين از توابع استان مركزى ايران در خانواده اى اهل علـم و هجرت و جهاد پـاى بـر خـاكدان طبيعت نهاد و در 14 خرداد سال 1368 هجری شمسی به ملکوت اعی پیوست.

با مراجعت رهبر فقید ایران در 12 بهمن 1357 و هدایت انقلاب از نزدیک، صبح پیروزی در 22 بهمن ماه 1357 دمید و مردم ایران شاهد پیروزی را در آغوش گرفته بود.
با انحلال رژیم سلطنتی و پایان حکومت 57 ساله و ستمکارانه پهلوی، امام خمینی (ره) جمهوری اسلامی ایران را با آرای قاطع مردم بنیان نهاد. از 22 بهمن 1357 تا 14 خرداد 1368 حضرت امام همچنان رهبری انقلاب را به دوش کشیده و انقلاب و کشور را در حوادث خطرناکی و توطئه های گوناگون و جنگ 8 ساله تحمیلی عراق و تحریم ها به سلامت و به خوبی رهبری نمودند.

ساعت 20 / 22 بعداز ظهر روز شنبه سيزدهـم خـرداد ماه سـال 1368 لحظه وصال بـود. قــلبـى از كار ايستـاد كه ميليـونها قلــب را بـه نور خدا و معنـويت احـيا كرده بـود. بــه وسيله دوربين مخفـى اى كه تـوسط دوستان امــام در بيمارستان نصب شده بـود روزهاى بيمارى و جريان عمل و لحظه لقاى حق ضبط شده است. وقتى كه گوشه هايـى از حالات معنوى و آرامـش امام در ايـن ايـام از تلويزيون پخـش شـد غوغايى در دلها بر افكند كه وصف آن جــز با بودن در آن فضا ممكـن نيست. لبها دائمـا به ذكـر خـدا در حـركت بود.

ویژه برنامه عروج روح الله عنوان برنامه ای است که به مناسبت رحلت جانسوز رهبر کبیر انقلاب امام خمینی(ره)برای پخش از صدای مرکز همدان و شبکه های سراسری تولید شده است.

Loading the player...
عوامل تولید:

نام برنامه: عروج روح الله                 

 مدت برنامه:  32 دقیقه

تهیه کننده، نویسنده و صدابردار: داود قمرزاده

گوینده: پیام شکوهی

تاریخ تولید: 1396


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
حلول ماه مبارک رمضان را به همه مسلمانان جهان تبریک... حسن ۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۱۲:۵۴
برنامه های ماه مبارک رمضان که از صدا و سیمای همدان... سحر ۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۱۲:۵۲

حسن
حلول ماه مبارک رمضان را به همه مسلمانان جهان تبریک و تهنیت عرض می کنم.لطفا بیشتر درباره ماه رمضان احادیث و روایات پخش کنید
پست شده در ۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۱۲:۵۴
سحر
برنامه های ماه مبارک رمضان که از صدا و سیمای همدان پخش می شود خوب است مخصوصا برنامه جمع خوانی قرآن کریم .
پست شده در ۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۱۲:۵۲