عمل جاری(ویژه وقف)

يکي از مهم ترين تمهيدات دين اسلام در راستاي دور انديشي و تامين آينده مسلمين و فرزندان ايشان پايه ريزي سنت حسنه وقف است،چنان که وقتي به قرآن کريم و روايات اهل بيت (عليهم السلام) و سنت عملي ايشان رجوع مي کنيم، اهميت دو چندان اين سنت زيبا را در مي يابيم. گر چه در قرآن کريم آيه اي به صراحت دال بر وقف وجود ندارد اما از آيات متعددي مي توان وقف را به عنوان يکي از مصاديق بارز اعمال صالحه يا باقيات صالحات يا.... معرفي نمود.
پيامبر اکرم (صلي الله عليه و آله و سلم) و اهل بيت مکرم ايشان نيز در زمان حيات گهربار خويش نه تنها در پي احسان و نيکي به اطرافيان و مسلمانان بودند بلکه به جهت آينده نگري و تامين منافع و مصالح مسلمين به طور عملي به ديگران سنت نيکوي وقف را آموزش مي دادند. تاريخ اسلام آکنده است از موقوفات وصدقات گرانسنگ اين عزيزان است که مطالعه آنها ضرورت و اهميت طرح بحث درباره وقف را نمايان مي سازد.
اگر سنت جميل وقف مورد تبليغ وترويج قرار گرفته و همگان به آن هدايت و تشويق شوند، نه تنها آثار مثبت و ماندگار دنيوي بلکه ثمرات اخروي فراواني نصيب واقف خواهد شد.  وقف هم در قرآن کريم و هم درسيره معصومين (عليه السلام) به وفور دیده می شود که جای بسی تامل و بررسی است و وجود اين منابع متعدد مبين اهميت وقف نيز مي تواند باشد.ویژه برنامه عمل جاری عنوان برنامه ای است که برای ارزش گذاری به وقف در صدای مرکز همدان تهیه شده است .در این برنامه با استفاده از آیتم هایی مثل گفتار مجری، نمایش، گزارش و سرود به  تبیین  و اهمییت این روز پرداخته شده است.

                

 

Loading the player...
عوامل تولید:

نام برنامه : عمل جاری                

مدت برنامه: 33 دقیقه

تهیه کننده :داوود قمرزاده          

 گوینده :موسی طالبیان

نویسنده: داوود  قمرزاده     

 صدابردار: داوود  قمرزاده  

تاریخ تولید: 1395


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام وقف یکی از سنت های بسیار خوب اسلام عزیز است... امانی ۱۳۹۵/۰۹/۲۸ ۰۸:۱۳

امانی
سلام وقف یکی از سنت های بسیار خوب اسلام عزیز است یکی از جنبه های این سنت الهی وقف برای قرآن و آموزش قرآنه که کمتر بهش توجه میشه لطف کنید در برنامه راجع به وقف قرآنی هم صحبت کنید .با تشکر
پست شده در ۱۳۹۵/۰۹/۲۸ ۰۸:۱۳