فرصتی برای همه

انتخابات بعنوان مهم‌ترین عرصه حضور مردم در صحنه تصمیم گیری برای تعیین سرنوشت خویش در جوامع مردم سالار شناخته می‌شود، در نتیجه، انتخاب نامزدهای مورد نیاز برای تصدی مسئولیت‌ها اهمیتی معادل تعیین آینده یک نظام و مملکت را دارد.

شکل گیری جمهوری اسلامی که نظامی مبتنی بر مردم سالاری دینی است، نمایانگر اهمیت اراده و تصمیم مردمانِ این سرزمین در تعیین سرنوشت خویش است. لذا از آن به بعد بطور متوسط هر ساله یک انتخابات برای تعیین رئیس جمهور، نمایندگان مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شورای های اسلامی شهر و روستا و … برگزار گردیده است.

حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران، بارها ضمن تأکید بر تکلیف بودن شرکت در انتخابات، نتیجه ی حضور مردم را حفظ نظام جمهوری اسلامی از تهدید های دشمنان دانسته اند و با توجه به اینکه حفظ نظام اسلامی نیز طبق دیدگاه ایشان از اوجب واجبات است در نتیجه می توان دریافت که حضور در انتخابات و شرکت در آن نه تنها یک وظیفه اجتماعی است بلکه از واجبات دینی و شرعی نیز به حساب می آید.

اگرچه رأی دادن برای تک تک افراد بعنوان حقی شمرده می شود، اما با در نظر گرفتن جایگاه افراد در یک نظام اسلامی، حضور در انتخابات به لحاظ ارتباط این حق با حقوق دیگران و نیز از جهت حفظ نظلم اسلامی از خطرات و تهدیدات، در عین یک تکلیف و وظیفه نیز قلمداد می شود.

فرصتی برای همه عنوان برنامه ای است که در صدای مرکز همدان برای تبیین انتخابات پخش می شود.در این برنامه با بهره گیری از کارشناسان و حضور اقشار مختلف مباحث مختلف انتخابات و ابعاد آن به بحث و بررسی گذاشته شده و بیان می شود.

Loading the player...
عوامل تولید:

                                   

                                           تهیه کننده و نویسنده: آقای محسن اسفندیاری

                                           گوینده: خانم مظاهری

                                            صدابردار:آقای محسن اسفندیاری

                                            کارشناس:آقای سلیمانی

تاریخ تولید: 1394


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام .خدا قوت به شما مردم عزیز استان همدان که از... رضا کیانی اصل ۱۳۹۴/۱۲/۷ ۱۳:۰۲
سلام.تیزر برنامه تون بیسار جذاب و تاثیر گذار برای... سهیلا قره داشی ۱۳۹۴/۱۲/۷ ۱۳:۰۶
سلام.امروز به هر شعبه ای که سر می زدیم پر از جمعیت... آذر روبانی کریم ۱۳۹۴/۱۲/۷ ۱۳:۱۹

آذر روبانی کریم
سلام.امروز به هر شعبه ای که سر می زدیم پر از جمعیت مشتاقی بود که با حضورشان تیرهای دشمنان را خنثی می کردند و نشان دادند که همیشه در صحنه حضور دارند.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۱۲/۷ ۱۳:۱۹
سهیلا قره داشی
سلام.تیزر برنامه تون بیسار جذاب و تاثیر گذار برای انتخابات بود.بازم امروز مردم ایران گل کاشتند.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۱۲/۷ ۱۳:۰۶
رضا کیانی اصل
سلام .خدا قوت به شما مردم عزیز استان همدان که از ساعات نخستین امروز با شور و شعور به ندای رهبرمان پاسخ گفتید و در انتخابات شرکت کردید.ایران مان همیشه پایدار
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۱۲/۷ ۱۳:۰۲