فصل رویش

دوره نوجوانی از مهمترین و حساس ترین دوره های زندگی انسان به شمار می رود . در این دوره ، تغییراتی در جسم و روان نوجوان رخ می دهد که هرکدام به نوعی بر او اثر مي گذارد . دوره نوجوانی و بلوغ ، به سنین بین 12 تا 18 سالگی اطلاق می شود . گاهی گذشتن از مرز کودکی و رسیدن به قلمرو بلوغ ، با نابسامانی های زيادي روبروست. در این دوره ، نوجوان نه دیگر کودک به حساب می آید و نه هنوز به درستی بالغ شده است . وی در مرز بین این دو مرحله یعنی کودکی و بزرگسالی قرار دارد و با انتظارات خاص هر دو دوره روبرو است . اگر کاری کودکانه کند ، او را ملامت می کنند که بزرگ شده و این کار در شأن او نیست ، از سوی دیگر نيز در زمره بزرگسالان محسوب نمی شود.

نوجوان بايد علاوه بر پذيرش و سازگاري با اين همه تغيير و تحوّل، هويت منسجمي نيز براي خود كسب كند و به سؤالات دشوار و قديمي «من كيستم؟»، «جاي من در هستي كجاست؟» و «از زندگي خود چه مي خواهم؟» پاسخ مشخص و اختصاصي بدهد.

برنامه فصل رویش عنوان برنامه ای است که با بیانی ساده و شیوا به مسایل و مشکلات پیش روی نوجوانان پرداخته و راهکارهای لازم را به شنوندگان خود ارائه می کند.همچنین تلاش می کند با بهره گیری ازبخش های مختلف برنامه ای جذاب،شاد و مفید برای نوجوانان تهیه و پخش کند.

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده و نویسنده:فاطمه طالبی

گوینده:بهاره جلیلیان-مجتبی کرم پور

گزارشگر:خانم سرگزی

صدابردار:آقایان سامعی -قمر زاده -عربی

تاریخ تولید: 1395