سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

محرومیت زدایی از 100 دهستان محروم کشور در سال آینده

خبرگزاری صدا و سیما

محرومیت زدایی از 100 دهستان محروم کشور در سال آینده
فرمانده سپاه انصارالحسین به همراه فرمانده بسیج ادارات و کارخانجات استان  با حضور در ادارات کل پزشکی قانونی ، آبفای روستایی و بانک کشاورزی استان با تبیین راهکارهای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی به مدیران این ادارات برای انجام بهتر مسئولیتهای محوله قول همکاری از طریق بسیج اقشار مختلف داد . 
در این مراسمها همچنین از آقای محمد میرزا سلگی جانباز سالهای دفاع مقدس که اخیرا با رونمایی از کتاب خاطرات وی با عنوان آب هرگز نمی میرد مورد تفقد رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است قدردانی شد . 
فرمانده سپاه انصارالحسین استان در جمع کارکنان پزشکی قانونی ،آبفای روستایی و بانک کشاورزی گفت : با تشکیل 22 قشر مختلف بسیج ، این نهاد موثر در همه عرصه های اجتماعی فعالیت دارد . سردار ابوحمزه با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی ، افزود : منظور از اقتصاد مقاومتی فقط مسائل مادی نیست بلکه مهمترین شاخصه آن خودباوری و تکیه بر ظرفیتهای داخلی با بهره گیری از ابتکار و خلاقیت برای پیشرفت کشور است . 
سردار ابوحمزه گفت : سپاه کل کشور قرار است سال آینده 100 دهستان محروم کشور را محرومیت زدایی و آباد کند که 3 دهستان در شهرستانهای فامنین ، کبودراهنگ و نهاوند هم در این طرح قرار گرفته اند . 
مدیران کل پزشکی قانونی و آبفای روستایی استان هم در هر یک از این نشستها ، سخنانی درباره کمبود پزشک و نیرو در پزشکی قانونی با توجه به حجم مراجعات مردم و لوله گذاری 350 کیلومتر برای آب روستاها و آبرسانی به 15 روستای محروم بخش سردرود رزن با 6 هزار نفر جمعیت در دهه فجر امسال مطرح کردند .