Skip to Content

مراسم اختتامیه جشنواره هنرهای تجسمی

معاون فرماندار نهاوند

مراسم اختتامیه جشنواره هنرهای تجسمی

مراسم اختتامیه جشنواره هنرهای تجسمی یادواره هفته بسیج با حضور هنرمندان و جمعی از مسئولان شهرستان در محل دائمی نمایشگاه هنرهای تجسمی برگزار شد.

به گزارش ایرنا معاون فرماندار نهاوند در این مراسم گفت: زبان هنر همواره به عنوان یکی از مهمترین راههای انتقال آرمانها و ارزشهای انقلاب و مردم ایران به دنیا بوده و مورد توجه قرر داشته است.
سید رضا سلامتی افزود: برای این منظور امروز حمایت از هنرمندان امری لازم است به گونه ای که آنان بتوانند برای تولید محتوای هنری خود در چارچوب قوانین و مقررات نظام فعالیتهای مورد نیاز را داشته باشند.
وی با بیان اینکه در کشور ما هنرمندان در زمینه انتقال ارزشها تلاشهای خوبی داشته اند اضافه کرد: نگاه به هنرمندان باید نگاهی مثبت باشد که خوشبختانه در کشور ما این رویکرد اعمال می شود.
وی انتقال فرهنگ و ارزشهای گذشته را به نسل حاضر ناشی از تلاش هنرمندان دانست و گفت: بخشی از فرهنگها و ارزشهای گذشته توسط هنرمندان به ما انتقال داده شده است لذا ما باید افتخار کنیم به آثار منظوم و همچنین مصور گذشتگان که اینگونه توانستند پیامهای خود را به ما منتقل نمایند .
وی برگزاری این جشنواره ها را شیوه ای برای نشان دادن فرهنگ و هویت مردم و ارزشهای آنان ذکر کرد و گفت: برگزاری این جشنواره ها می تواند هویت ملی و دینی ما را به تصویر بکشد و آنرا به نسل جوان منتقل نماید.
در این مراسم امیر بحیرایی مسئول بسیج هنرمندان نهاوند نیز گفت: جشنواره هنرهای تجسمی به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج در دو بخش نقاشی و گرافیک با موضوعات امر به معروف و نهی از منکر، حجاب و عفاف ، دفاع مقدس و بسیج و سبک زندگی اسلامی برگزار شد که در آن 40 اثر به صورت زنده توسط نقاشان ترسیم شد .
وی افزود: در بخش نقاشی الهام بازوند ، سمیرا عباسی و سمیه شجاعیان و در بخش گرافیک معصومه کیانی ، پریسا سیاوشی و زهرا مرادی به ترتیب نفر اول تا سوم شدند و از چهار آثر برگزیده نیز تجلیل به عمل آمد که در بین آنان یک کودک به نام زهرا سهرابی قرار داشت.