Skip to Content

مراسم رونمایی از تمبر کتاب «دخترشینا»

فرمانده سپاه انصار الحسین(ع) استان

مراسم رونمایی از تمبر کتاب «دخترشینا»

فرمانده سپاه انصار الحسین(ع) استان همدان گفت: اندیشه امام خمینی (ره) شهدای امروز را پرورش داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار غلامعلی ابوحمزه درمراسم رونمایی از تمبر کتاب «دخترشینا» که به عنوان کتاب سال بسیج انتخاب شده است، با اشاره به اینکه امام خمینی به عنوان معمار انقلاب شالوده نظام اسلامی را پایه گذاری کردند و این هدف را مقام معظم رهبری نیز دنبال کردند، به طرح این سئوال پرداخت که امام چه ویژگی هایی داشت که توانست تحول اساسی در جهان ایجاد کند؟

وی با بیان اینکه اگر به معیارها خوب توجه شود می توان در مسیر امام حرکت کرد، افزود: اولین ویژگی شخصیت امام (ره) اسلام شناسی ایشان بود و امام اسلام را به رجال و دنیای سیاسی معرفی کرد.

وی با اشاره به اینکه باید راه امام را به جوانان بشناسیم، عنوان کرد: امام خمینی (ره) در نوجوانی برای تهذیب نفس تلاش و به آن عمل کرد و خود را به انجام واجبات و ترک گناهان ملزم می داشت.

ابوحمزه با بیان اینکه وقتی عمل انسان نشات گرفته از امر الهی باشد به تعالی می رسد، گفت: امام خمینی با معنویت انس گرفت.

فرمانده سپاه انصار الحسین(ع) استان همدان در ادامه به معضلات شبکه های اجتماعی اشاره و با بیان اینکه گناه در فضای مجازی با گناه در فضای حقیقی یکی است و باید مراقب باشیم، گفت: به هرمیزان انسان دچار معصیت شود به همان میزان تنزل پیدا خواهد کرد و جسم او بر روحش حاکم می شود.

ابوحمزه با اشاره به اینکه گناه زمینه بی تفاوتی را فراهم می کند، بیان کرد: سومین ویژگی امام بصیرت او بود.

وی با بیان اینکه انسان بصیر باید زمان شناس، دوست شناس، اولویت شناس و مخاطب شناس باشد و امام خمینی اشراف کامل بر این پنج محور داشت، گفت: باید بصیرت را در خودمان تقویت کنیم.

ابوحمزه با بیان اینکه انسان بصیر دشمن و راه درست را فراموش نمی کند و جهت گیری اصولی و عقلایی دارد، گفت: انسانی که به دنبال ادای تکلیف است باهیچ چیز تکلیف را معاوضه نخواهد کرد.

فرمانده سپاه انصار الحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه باید تکلیف را مبنا قرار دهیم، گفت: تکلیف امروز ما حضور حداکثری در انتخابات و انتخاب اشخاص اصلح است.

وی با اشاره به اینکه حکومت امام حکومت قلب بر قلوب بود و انسان برای ورود در قلب ها باید خودش مخلص باشد، گفت: امام تمام قد در مقابل دشمن ایستاد و انسانی که باخدا معامله کند نمی ترسد.

فرمانده سپاه انصار الحسین(ع) استان همدان با اشاره به اینکه شهدای مدافع حرم را امام پرورش داده است و شخصیت یک رهبر باید این چنین باشد، افزود: ابعاد شخصیتی امام در شهیدان و ایثارگران متجلی است.

ابوحمزه همچنین عنوان کرد: شهید ستارهمدانی با شهادت خود در دل ها نفوذ کرد و کتاب دختر شینا به عنوان مجموعه ماندگاری مطرح شد.