حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۲۷ مهر ۱۳۹۷

مرگ دلخراش 2 سرنشین وانت پیکان در سوانح رانندگی همدان - نمایش محتوای خبر

 

 

مرگ دلخراش 2 سرنشین وانت پیکان در سوانح رانندگی همدان

مرگ در سوانح رانندگی

مرگ دلخراش 2 سرنشین وانت پیکان در سوانح رانندگی همدان

رئیس پلیس راه استان همدان اظهارکرد: در 24 ساعت گذشته بر اثر واژگونی 2 دستگاه وانت پیکان 2 سرنشین این خودروها جان خود را از دست دادند.

سرهنگ رضا عزیزی در گفت و گو با ایرنا افزود: سانحه نخست در آزاد راه همدان - تهران رخ داد و سرنشین 53 ساله وانت پیکان حدود 30 متر به خارج از خودرو پرتاب شد.
وی توضیح داد: خستگی و خواب آلودگی راننده خودروی وانت پیکان که از تهران - به سمت همدان در حال تردد بود منجر به واژگونی این وسیله نقلیه شد.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه همسر راننده از کمربند ایمنی استفاده نکرده بود، به علت سرعت بالای وسیله نقلیه هنگام واژگونی خودرو به بیرون پرتاب شد.
رئیس پلیس راه استان همدان اظهار کرد: هنگام واژگونی این وسیله نقلیه زن 53 ساله به لاین مقابل پرتاب شد و بر اثر برخورد سر با گاردیل و شکافته شدن آن جان خود را از دست داد.
سرهنگ عزیزی گفت: سانحه دوم نیز در نزدیکی شهر فامنین و جاده روستایی زرقان رخ داد که منجر به مرگ نوجوان 12 ساله شد.
وی افزود: 2 نوجوان 13 و 15 ساله فاقد گواهی نامه، سوار بر وانت پیکان که شاهد عزیمت دوستشان به سمت خارج از روستا بودند وی را نیز سوار خودرو کردند.
وی اضافه کرد: وانت پیکان به علت ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه به داخل برکه کنار جاده سقوط کرد و یکی از سرنشینان به علت وارد شدن ضربه به سر جان خود را از دست داد.
وی با انتقاد از والدین اظهارکرد: چگونه والدین به خود اجازه می دهنده وسیله نقلیه را در اختیار 2 نواجوان 13 و 15 ساله قرار دهند در حالیکه این افراد فاقد گواهینامه هستند؟
وی بیان کرد: حدود 30 درصد جانباختگان سوانح جاده ای در این استان کمتر از 17 سال سن داشتند که علت مرگ این افراد سهل انگاری والدین است.
وی با ذکر اینکه نمی توان محورهای روستایی را کنترل کرد افزود: استان همدان دارای حدود یک هزار و 70 روستا است و پلیس راه با این تعداد نیرو نمی تواند در تمامی جاده ها پلیس بگذارد.
وی اضافه کرد: حتی اگر تمامی نیروها در محورهای روستایی مستقر شوند بازهم نمی توان تمامی جاده های روستایی را پوشش داد بنابراین می طلبد والدین نسبت به حفظ جان فرزندانشان بیشتر احساس مسئولیت کنند.
در 2 ماه نخست امسال 30 تن به علت بروز سوانح جاده ای جان خود را از دست دادند که 11 تن از این افراد در تصادف وانت پیکان جان باختند.