منادی رحمت

روز مَبْعَث، روزی است که حضرت محمد(ص)، پیامبر گرانقدر اسلام، به درجه پیامبری برگزیده شد. در تقویم هجری قمری، ۲۷ رجب روز مبعث است.

حضرت محمد مصطفی در روز (۲۷ رجب) سال ۴۰ عام الفیل، همزمان با سال ۱۳ پیش از هجرت پیامبر اسلام، در غار حرا، توسط (جبرئیل) و از سوی خدا به پیامبری نایل آمد و مأمور شد که بت‌پرستی را از زمین بردارد و خداپرستی را رواج دهد و پیام وحی را به مردم برساند.

روز مبعث، روز برانگیختن خردهایی است که در تابوت خُرافه گرایی، هوس پرستی و جهل پیشگی دفن شده بود. روز مبعث روز تولّد عاطفه هاست؛ عاطفه هایی که در رقص شمشیرها زخمی می شد و در جنگل نیزه ها جان می باخت. آن روزها، دخترکان معصوم، به جای آغوش گرم مادر، در دامان سرد خاک می خفتند. جوانان بلندقامت، در جنگ جهالت ها، جان به بارش تیرها می دادند و زنان بی پناه، در بند اسارت می زیستند.

در ویژه برنامه منادی رحمت به مناسبت جشن مبعث ابتدا به کمک قطعات نمایش ، وضعیت نامناسب اخلاقی و اجتماعی شبه جزیره عربستان قبل از بعثت ، از قبیل بت پرستی و خشونت و زنده به گور کردن دختران ، بیان و تصویر سازی می شود . سپس با بعثت پیامبر این اوضاع تغییر می کند و سعی می شود مبانی اخلاق مداری پیامبر بیان گردد. سپس دکتر آهی کارشناس قرآنی برنامه به تفسیر آیه 164 سوره آل عمران درباره بعثت پیامبر می پردازد که سعی می شود بعنوان نعمت بزرگ الهی ؛ لزوم شکر گذاری حقیقی آن به مخاطب تفهیم گردد. در پایان نیز به وضعیت امروز عربستان و جنایات آل سعود بعنوان عقب کرد دوباره اخلاقی اعراب امروز ، گریزی زده می شود.

Loading the player...
عوامل تولید:

                                       

   تهیه کننده:مجید صناعتی

نویسنده:مجید صناعتی 

گوینده:صابر سماواتی

صدابردار:مجید صناعتی

تاریخ تولید: 1394