موج مهربانی

بدون ترديد، خوب زيستن و رسيدن به سعادت، آرزوي هر انساني است.آدمی هميشه در پی دستورات و فراميني بوده ‌است كه بتواند با عمل به آنها، مناسبات خود را با ديگران شكل بخشد، تا از اين طريق عمر خود را بگذراند و بقاي حيات خويش را تضمين کند. از اين رو، آدمی نيازمند نظام ارزش‌ها بوده است؛ نظامي كه خوب و بد را براي او معين كند و در پيچ‌ و‌‌خم زندگي راهنماي او باشد. اخلاق وسيله‌ای مؤثر براي بهتر زيستن است، پس فراگيري آن، لازمه حيات بشري است.

انسان ، موجودی اجتماعی است  كه ارتباط و انس با دیگران از ضروریات زندگی او به شمار می رود.

 احساس نیاز به معاشرت صمیمانه و همدلی و همراهی با دیگران، علاوه بر این كه یكی از جلوه های زندگی اجتماعی به شمار می رود، ندایی برخاسته از اعماق وجود انسان است.

انسان بعد از تولّد در محیط های مختلف قرار می گیرد. هر محیطی به گونه ای در رشد و شكوفایی استعدادهای انسان مؤثر است. اجتماع یكی از این محیط ها به شمار می آید.

هیچ انسانی با قطع پیوندهای دوستانه و گوشه گیری احساس آرامش نمی كند. انزواطلبی نوعی بیماری است كه اسلام پیروانش را از آن باز داشته است.

بدون ارتباط با ديگران،بخشی از استعدادهاي انسان  شکوفا نمی شود.آداب رابطه با دیگران،بروزدهنده ی شخصیّت و اخلاق افراد است. و انسان بدون آکاهی از اخلاق و اداب  اجتماعی  وعمل به آنها  زندگی تلخ، نا موفق  و اسیب پذیری دارد .

رادیو همدان هماره به دنبال نهادینه کردن اخلاقیات و مناسبات صحیح اجتماعی است که این امر محقق نمی شود جز با تهیه و پخش برنامه های مختلف اجتماعی که هر کدام با پرداختن به مسائل مختلف اجتماعی و روزمره که همه ما به نوعی با آن برخورد دارند.

موج مهربانی برنامه ای است که هر روز زنده  از این رادیو پخش می شود.در این برنامه سعی می شود  موضوعات مختلف جامعه  بیان و با بهره گیری از مشارکت های مردمی مباحث مخلف واکاوی و بیان شود.

Loading the player...
عوامل تولید:

 

 مشخصات برنامه:

تهیه کنندگان:منیره جعفر پور-حمید محسنی

نویسندگان:منیره جعفر پور-حمید محسنی

گویندگان:نسرین والا مقام-عفت مظاهری

گزارشگران:بهروز سرگزی -مهدی جعفری

 

 

تاریخ تولید: 1393