جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

میلاد موعود - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

میلاد موعود

میلاد موعود


Loading the player...

نیمه شعبان، روز میلاد امام زمان است. در روز پنجشنبه، پانزدهم شعبان، در سال 256 هجرى قمرى، حضرت حجت‏بن الحسن امام زمان علیه السلام تولد یافت. حضرت حجت، امام دوازدهم است، و فرزند امام یازدهم حضرت امام حسن عسكرى است، و با سه واسطه، فرزند امام رضا، و با پنج واسطه، فرزند امام جعفر صادق، و با هشت واسطه، فرزند امام حسین و با نُه واسطه، فرزند حضرت على و فاطمه - دختر پیامبر اكرم و مادر امامان - مى‏باشد .

امام دوازدهم، حضرت حجّت، به این نام‏ها نیز خوانده مى‏شود:مهدى، موعود، قائم آل محمد، منتقم، امام منتظر، امام غایب، صاحبُ‏الامر، صاحبُ‏الزمان، ولىّ عصر، ابا صالحچون او و ظهور او، وعده داده شده است، و خدا و پیامبران و اولیا و پیامبر اكرم، وعده داده‏اند كه او مى‏آید و جهان را پر از عدل و داد مى‏كند، «موعود» نامیده شده است.چون براى نشر دین حق و برپا داشتن عدالت قیام مى‏كند و به پا مى‏خیزد، «قائم» نامیده شده است.چون انتقام انبیا و مردان خدا را از جباران مى‏گیرد، و هم انتقام بشریت را و انتقام خون‏هاى پاك مردان حق و انسان‏هاى بزرگ و شهداى راه حق و عدالت را، «منتقم» نامیده شده است.چون مسلمانان در انتظار اویند، بلكه بشریت - در شعورِ معقول و وجدانِ اجتماعىِ خویش - چنان معلم و نجات دهنده‏اى را مى‏طلبد و انتظار مى‏كشد، «مُنتَظَر» نامیده شده است.و چون از دیدگاه عموم پنهان است، «امام غائب»، و چون او صاحب امر خدا است، صاحب‏الامر، و چون صاحب زمان است، به ولایت خدایى، صاحبُ‏الزّمان، و چون ولىّ خدا در این عصرها و روزگاران اوست، ولىّ عصر، نامیده شده است.

همزمان با فرارسیدن شب عید فرخنده میلاد ذخیره خداوند در زمین، حضرت حجت‌بن‌الحسن‌العسکری عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف و در شب نیمه شعبان ویژه برنامه که در رادیو معارف تهیه و پخش  می شود،  همزمان استانی صدای مرکز همدان نیز پخش می گردد. این برنامه  بر مبنای ظهور و دیدار امام زمان (عج) است .این برنامه پنج شنبه شب  مصادف با شب نیمه شعبان از ساعت اذان مغرب تا اذان صبح پخش می شود و در آن از آیتم های مختلف سخنرانی ، اعمال شب نیمه شعبان ، زیارت آل یاسین و ... استفاده شده است .این برنامه با موضوع مهدویت است.

عوامل این برنامه:

تهیه کننده : مجید صناعتی

گوینده: رضا زندی

صدابردار: مجید صناعتی

نویسنده: مجید صناعتی