Skip to Content

نسل جوان امروز نسلی پاک

فرمانده سپاه انصار الحسین سپاه

نسل جوان امروز نسلی پاک

فرمانده سپاه انصار الحسین سپاه همدان گفت: وجود نسل جوان و نوجوان با توجه به ظرفیت های موجود در این قشر فرصت و ظرفیت مناسبی برای پیشبرد اهداف نظام است.

سردار غلامعلی ابوحمزه در آئین اختتامیه طرح ولایت دانشجویی در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه بوعلی سینای یادآوری کرد: بر خلاف برخی تصورهای غلط و افراط گرایانه نسل جوان تهدید و آسیبی برای جامعه نیستند.
فرمانده سپاه همدان افزود: هم اینک دو نگاه نسبت به جوانان وجود دارد که برخی تمامی جوانان را پاک و برخی دیگر تمامی آنها را آلوده به گناه می دانند که این رویکردهای اشتباه هم در نخبگان و خواص و هم در عوام نسبت به جوانان وجود دارد.
سردار ابوحمزه اضافه کرد: بیشتر نسل جوان انسانهایی پاک هستند و اقلیتی که در مسیر اشتباه قرار دارند نیز قابل اصلاح هستند.
وی بیان کرد: چنانچه ظرفیت نسل جوان و نوجوان به خوبی بازشناسی شود از آن می توان بعنوان فرصت بهره گرفت در غیراینصورت به آسیب تبدیل می شود.
فرمانده سپاه همدان تاکید کرد: امام خمینی (ره) مطالبات جدی نسبت به جوانان دارند که مهمترین آنها شناخت دقیق اسلام ناب است.
سردار ابوحمزه با ذکر اینکه هم اینک تضاد و تقابل جدی بین دو اسلام ناب و آمریکایی وجود دارد گفت: تجلی اسلام امریکایی ، اسلام متحجر وابسته به غرب است.
فرمانده سپاه همدان اظهار کرد: بنابراین باید به خوبی ویژگیهای اسلام آمریکایی و اسلام ناب را شناخت و با رصد هوشنمدانه مواضع مسئولان، احزاب و افراد پی برد کدام در مسیر انقلاب قرار دارند.
وی اظهار کرد: تبلور و تجلی اسلام نبوی و فاطمی برگرفته از سه محور عقلانیت، عدالت و معنویت است و در راستای عقلانیت باید اصول و مبانی دینی را بر مبنای عقلانیت و نه از روی تقلید پذیرفت.
وی افزود: معنویت در عرصه فضایل انسانی و اخلاق مطرح می شود و ارتباط انسان باخدا، با محیط و دیگر موراد را شامل می شود.
وی اضافه کرد: عدالت نیز مشمول شریعت و فقه می شود و اقتصاد اسلامی، سیاست اسلامی، فرهنگ و اقتصاد اسلامی برگرفته از این مولفه است.
طرح ولایت دانشجویی با حضور دانشجویان بسیجی استان همدان به مدت 10 روز در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه بوعلی سینای همدان برگزار شد.