Skip to Content

نشر تفکر و روحیه ایثارگری و مقاومت بسیج

فرمانده سپاه ناحیه ملایر

نشر تفکر و روحیه ایثارگری و مقاومت بسیج

فرمانده سپاه ناحیه ملایر گفت: بسیج به مبارزه خود با استکبار جهانی در عرصه های مختلف همچنان ادامه می دهد و این استکبارستیزی در نسل جدید انقلاب نیز استمرار دارد.

به گزارش ایرنا سرهنگ داود ابراهیمی به مناسبت هفته بسیج در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نه محکمی که بسیج به دشمن می دهد، در حقیقت به معنای تبعیت نکردن از اهداف و خواسته های دشمنان است.
وی افزود: دشمن سعی دارد تفکر بسیجی و تفکر شهید فهمیده را که در بین نسل جدید انقلاب استمرار دارد، از جوانان ما بگیرد، اما بسیجیان جوان ما همچنان در ادامه راه شهید فهمیده ثابت قدم هستند.
وی با اشاره به نقش مهم بسیج در نشر تفکر و روحیه ایثارگری و مقاومت بسیج در بین اقشار مختلف مردم بیان کرد: بسیج در هر زمانی که نظام و انقلاب نیاز داشته باشد، آماده است و در هر عرصه ای برای حفاظت از نظام و انقلاب پیشقدم بوده است.
سرهنگ ابراهیمی افزود: بسیج همچنین در تحقق اقتصاد مقاومتی طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب نقش بسیار مهم و اثرگذاری را ایفا کرده و تاکنون در زمینه های مختلفی چون مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر و اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی فعالیت های خوبی را انجام داده است.
وی به اجرای بیش از 120 عنوان برنامه متنوع همزمان با هفته بسیج در این شهرستان اشاره کرد و گفت: این برنامه ها با فعالیت پایگاه های مقاومت بسیج و همکاری مسئولان دستگاه های اجرایی ملایر و حضور اقشار مختلف مردم برگزار می شود.
فرمانده سپاه ناحیه ملایر غبارروبی گلزار شهدا، دیدار با امام جمعه ملایر، سرکشی از خانواده های معظم شهدا، حضور نخبگان بسیجی در مدارس برای تبیین گفتمان انقلابی گری و برگزاری جشنواره های علمی در سطح دانشگاه ها و مدارس حوزه علمیه را از جمله برنامه های هفته بسیج برشمرد.
سرهنگ ابراهیمی ادامه داد: همزمان با هفته بسیج دو طرح اقتصاد مقاومتی پرورش قارچ، پایگاه مقاومت روستای آورزمان و اداره محیط زیست و بخشداری ها و صندوق قرض الحسنه پایگاه قالیبافان حوزه کارگری به بهره برداری خواهد رسید.
وی همچنین به برپایی نمایشگاه قطب های صنایع تبدیلی و اقتصاد مقاومتی در هفته بسیج اشاره کرد و افزود: علاوه بر این سالن ورزشی شهید احدی در حوزه علمیه علی ابن ابیطالب(ع) و سالن ورزشی جوکار و همچنین حوزه تجمیعی سپاه به بهره برداری می رسد.
وی بیان کرد: همزمان با نخستین روز از هفته بسیج که با اربعین حسینی متقارن شده، بسیجیان ملایر در حرکت هیات های عزاداری این شهرستان شرکت کرده و در مراسم عزاداری مسجد جامع حضور پیدا می کنند.
سرهنگ ابراهیمی تجمع بسیجیان و آحاد مختلف مردم در پنجم آذرماه را از محوری ترین برنامه های هفته بسیج عنوان کرد و گفت: همزمان با پنجم آذرماه بسیجیان ملایر در سالن ورزشی الغدیر این شهر تجمع می کنند.
از 30 آبان تا شش آذرماه به نام هفته بسیج نامگذاری شده است.
شهرستان ملایر با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.