Skip to Content

نمایشگاه جشنواره تصویرسازی آیات قرآن

نخستین جشنواره تصویر سازی آیات در همدان برگزار شد.بیان مفاهیم و آموزه های قرآنی با زبان هنر، شناسایی هنرمندان به هنر کودک، ایجاد بستر مناسب برای هنرهای تجسمی به عنوان پایلوت فعالیت های کودک و نوجوان بخشی از اهداف جشنواره بود.
در بخش داستان های قرآنی و عترت، اقتباس از داستان های قرآن کریم، زندگی و سیره پیامبر اسلام(ص)، زندگی و سیره پیامبران الهی از دیدگاه قرآن کریم، زندگی و سیره معصومین(ع)، زندگی و سیره دیگر شخصیت های قرآنی، تمثیل قرآنی و عترت مطرح شده است.
در بخش مضامین و معارف دینی و قرآنی نیز کانون خانواده، سبک زندگی، اقتصاد مقاومتی، حجاب و عفاف،امر به معروف،نهی از منکر ، راستگویی، مثبت اندیشی، دوستی ، مهربانی، ظلم ستیزی، اسلام شناسی، گذشت، حقوق همسایه و قانون مداری ارائه شده است.
احسان به والدین، امید و شعف، ازدواج، توکل، قرض الحسنه، زکات، نماز، کسب حلال، ریا، ربا، غیبت، ولایت،کسب علم و دانش، مسجد، توبه، ولایت، مقاومت و پایداری، قناعت، خودباوری، اسراف، مهدویت، غدیر، محیط زیست از دیگر موضوعات جشنواره است.

 همزمان با این جشنواره، نمایشگاه تصاویر برگزیده جشنواره به نمایش گذاشته شد و هشت نفر از برگزیدگان جشنواره نیز تجلیل شدند.