نمایش حبیب حرم(ویژه برنامه شهادت سردار همدانی)

سردار حاج حسین همدانی که در سال ۱۳۳۳ دیده به جهان گشود. وی در همان ابتدای جوانی در صف مبارزان انقلابی درآمد و با حضور در محضر آیت الله شهید مدنی در همدان به مبارزه به رژیم شاهنشاهی پرداخت.

وی در همان اوایل پیروزی انقلاب اسلامی و به دنبال فرمان حضرت امام خمینی (ره) در جبهه مبارزه با اشرار و گروهک داخلی جان بر کف تن به مجاهدت داد و در سال 1359 به همراه خانم مرضیه دباغ از پایه گزاران سپاه استان همدان و بعدها کردستان بود.

حسین همدانی فرماندهی جبهه میانی سرپل ذهاب هم از دیگر گام‌‌هایی بود که در راستای مبارزه با دشمن بعثی برداشته و پس از مدتی کوتاه به همراه حاج احمد متوسلیان و شهید همت و شهید شهبازی در تشکیل و سازماندهی لشکر 27 محمد رسول الله (ص) نقش بسزایی داشت. عملیات فتح‌المبین و بیت‌المقدس آن هم با مسئولیت فرماندهی محورهای عملیاتی، تجربه‌ای نو در قالب هدایت تیپ و لشکر بوده که از فاتحان خرمشهر، سهمی را از آن خود کرد و سپس از تشکیل یگان‌های رزم سپاه به عنوان بانی و نخستین فرمانده لکشر 32 انصارالحسین (عاستان همدان، وارد میدان نبرد علیه دشمن بعثی شد.
موفقیت های رزمندگان اسلام در سایه فرماندهی این سردار رشید، سبب شد تا فرماندهان روز به روز بیشتر به او اعتماد کرده و مسئولیت های سنگین تری را یکی پس از دیگر به او بسپارند. قبل از عملیات های بزرگ کربلای چهار و کربلای پنج، سردار حسین همدانی به فرماندهی لشگر 16 قدس گیلان انتخاب شد تا توفیق خدمت به کشور را به همراه شرمردان گیلکی در کارنامه خود ثبت کند.

سردار حسین همدانی آخرین ماموریتش، دفاع از حریم مطهر حضرت زینب و کمک به مردم سوریه برای رهایی از دست گروهک صهیونیستی تکفیری داعش بود، که در همین راه شهد شهادت را نوشید و در سال 61 سالگی پس از سالها مجاهدت و نبرد در جبهه اسلام، ندای حق را لبیک گفت و در تاریخ 16 مهرماه 1394 به فیض شهادت نایل گردید.

نمایش حبیب حرم از مجموعه ی سی سردار به فرازی از زندگی سردار شهید همدانی پرداخته است و به دلیل جذابیت داستان زندگی با قصه درآمیخته شده است.

همچنین این نمایش با توجه به موقعیت جغرافیایی، که در کشور سوریه اتفاق افتاده با بازیگران عرب زبان صدای مرکز خوزستان ضبط شده است و بر اساس تحقیق وپژوهش های میدانی همچون کتاب مهتاب خیّن، مجموعه مجلات یادمان شاهد،مصاحبه با خانواده ی شهید همدانی و همرزمان ایشان و با استفاده از فایل های صوتی و تصویری از ایشان ؛ موجود در آرشیو مرکز و سایتهای معتبر وابسته به سپاه پاسداران تولید شده است.                 

 

Loading the player...
عوامل تولید:

نام برنامه  : نمایش حبیب حرم از مجموعه ی سی سردار

  مدت برنامه: 35 دقیقه

 تهیه کننده، نویسنده و کارگردان :  حسین اسفندیاری                                               

 افکتور: بابک ابراهیمی    

 صدابردار: محمد ابراهیم سامعی              

  بازیگران:حسین حمزه ای، سید عباس سعید اوی،مجید شمیلی، عبدالله طرفی،سید احمد سعید اوی،کمال امیری- عادل افراوی

تاریخ تولید: 1396


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام لطفا درباره شهید چیت سازیان هم نمایش رادیویی... رزمنده ۱۳۹۵/۰۷/۱۲ ۱۳:۳۸

رزمنده
سلام لطفا درباره شهید چیت سازیان هم نمایش رادیویی تولید کنید با تشکر .
پست شده در ۱۳۹۵/۰۷/۱۲ ۱۳:۳۸