نمایش میراث ماندگار

يکي از مهم ترين تمهيدات دين اسلام در راستاي دور انديشي و تامين آينده مسلمين و فرزندان ايشان پايه ريزي سنت حسنه وقف است،چنان که وقتي به قرآن کريم و روايات اهل بيت (عليهم السلام) و سنت عملي ايشان رجوع مي کنيم، اهميت دو چندان اين سنت زيبا را در مي يابيم. گر چه در قرآن کريم آيه اي به صراحت دال بر وقف وجود ندارد اما از آيات متعددي مي توان وقف را به عنوان يکي از مصاديق بارزاعمال صالحه يا باقيات صالحات معرفي نمود.

پيامبر اکرم (صلي الله عليه و آله و سلم) و اهل بيت مکرم ايشان نيز در زمان حيات گهربار خويش نه تنها در پي احسان و نيکي به اطرافيان و مسلمانان بودند بلکه به جهت آينده نگري و تامين منافع و مصالح مسلمين به طور عملي به ديگران سنت نيکوي وقف را آموزش مي دادند. تاريخ اسلام آکنده است از موقوفات وصدقات گران سنگ اين عزيزان است که مطالعه آنها ضرورت و اهميت طرح بحث درباره وقف را نمايان مي سازد.

شهرستان ملایرکه در استان همدان واقع است  یکی از بزرگترین شهرستان های کشور است که واقفان زیادی دارد و سنت حسنه وقف در این دیار قدمتی دیرینه دارد.همکاران واحد نمایش صدا و سیمای مرکز همدان با نگاهی به سنت حسنه وقف نمایشی را با عنوان میراث ماندگار تهیه کرده اند.در این نمایش که شخصیت اصلی آن شهاب داماد خانواده است شنونده ارزش و اهمیت سنت وقف را به خوبی درک می کند.

در این نمایش پدر خانواده فوت می کند و تنها وارث  او دختر و همسرش می باشند .شهاب که در تهران زندگی می کند برای مراسم تدفین و تشییع پدرزن اش به ملایر می آید و از این جاست که به این فکر می افتد که.......

Loading the player...
عوامل تولید:

نویسنده و کارگردان:بابک ابراهیمی

بازیگران:بابک ابراهیمی-سمانه قصابانی-مریم رازانی-احمد رضا جلیلوند-سعید محمودیان -آتوسا بابا خانی

صدابردار:محمد ابراهیم سامعی

افکتور:احمد رضا جلیلوند

تهیه کننده:بابک ابراهیمی

تاریخ تولید: 1395


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام نمایش میراث ماندگار خیلی قشنگ بود واقعا... محمدی ۱۳۹۵/۰۶/۱۵ ۱۶:۲۸

محمدی
سلام نمایش میراث ماندگار خیلی قشنگ بود واقعا آموزنده بود به نظرم راجع به موضوع نماز هم میتوان نمایشهای خوبی ارایه کرد با تشکر
پست شده در ۱۳۹۵/۰۶/۱۵ ۱۶:۲۸