نمایش پرده پوشالی

دروغ وارونه جلوه دادن حقیقیت است. دروغ بیان ناراستی است. دروغ کتمان حقایق است و دروغ ابزار بزرگ جنایت. دروغ پرده ای است بین خود راستین با خود نمایشی. دروغ جدا کننده شخصیت واقعی یک فرد با شخصیت اجتماعی و خانوادگی اوست. برای نشان دادن نه آنچه هستیم بلکه آنچه می خواهند باشیم دروغ می گوییمدروغ را اگر ریشه همه جنایت بشری بدانیم خطا نرفته ایم.

روح و روان فرد دروغگو از شرّ و زیان دروغش در امان نیست دروغگو همواره از ناراحتی درونی رنج می­برد؛ زیرا راستی، حقیقتی است که وجود دارد و راستگو از آن خبر می­دهد، در حالی که سخن دروغ، ساخته و پرداخته فرد دروغگوست و واقعیتی برای آن وجود ندارد. ازاین رو، دروغگو باید همواره مراقب باشد ساخته ذهنی خود را فراموش نکند تا مبادا وقت دیگران را به گونه­ای متفاوت با آنچه گفته است بیان کند و دروغش آشکار شود.

بهنام نام پسری است که با دروغگویی عجین شده است او همه کارهایش را با دروغ پیش می برد و به نظر خودش فرد موفقی است .با حمایت یکی از اقوامش در شرکتی مشغول می شود و چون رئیس شرکت می فهمد او به راحتی می تواند دروغ بگوید از او کمک گرفته تا واحد های آپارتمانی معیوبش را بفروشد.فریبا دختر دایی بهنام تنها شرط ازدواجش را با بهنام راست گویی او می گذارد و بهنام مجبور می شود برای ازدواج با فریبا یک ماه دروغ نگویدو.......

این عنوان نمایشی است که در صدای مرکز همدان با نگاهی جدید به معضل دروغ در جامعه پرداخته است.

Loading the player...
عوامل تولید:

نویسنده و کارگردان: بابک ابراهیمی

بازیگران:عباس بختیاری-بابک ابراهیمی-باران عرفانی-حسین حمزه ای -احمد رضا جلیلوند-سمانه قصابانی

صدابردار: محمد ابراهیم سامعی

افکتور: احمد رضا جلیلوند

تهیه کننده: بابک ابراهیمی

تاریخ تولید: 1395


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام موضوع دروغ برای این نمایش رادیویی خیلی خوب... حسین ۱۳۹۵/۰۶/۱۷ ۱۱:۴۸

حسین
سلام موضوع دروغ برای این نمایش رادیویی خیلی خوب است مخصوصا اینکه یکی از مشکلات امروز جامعه است به نظرم با فرهنگ سازی و تولید آثار فرهنگی باید با این مشکلات مبارزه کرد .
پست شده در ۱۳۹۵/۰۶/۱۷ ۱۱:۴۸