Skip to Content

همدان به قطب پزشکی غرب کشور تبدیل می‌شود

استاندار همدان

همدان به قطب پزشکی غرب کشور تبدیل می‌شود

استاندار همدان با بیان اینکه همدان به قطب پزشکی غرب کشور تبدیل می‌شود، گفت: این استان آمادگی لازم برای سرمایه‌گذاری در زمینه گردشگری سلامت توسط دانشگاه آزاد را دارد.

به گزارش خبرنگار مهر: محمد ناصر نیکبخت در هشتمین نشست هیئت امنای دانشگاه  آزاد اسلامی واحد همدان با بیان اینکه یکی از آثار انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد است، افزود: کم بودن دانشجو در برخی از شهرستان ها و استان ها موجب شده است این دانشگاه  زیان هایی را متحمل شود که این موضوع باید مدیریت شود.

وی در ادامه با تاکید براینکه باید مقاطع تحصیلی را در شهرستان ها  مدیریت کرد، بیان داشت: باید تعدادی از رشته های تحصیلی را به منظور جذب دانشجو و رونق واحد های شهرستانی به شهرستان ها انتقال دهیم.

محمد ناصر نیکبخت با تاکید براینکه باید برای حفظ جایگاه دانشگاه آزاد باید تلاش کنیم، عنوان کرد: باید کنکور را برای توسعه تحصیلات تکمیلی در شهرستان‌ها حذف کرد.

وی یاآدورشد: دانشگاه آزاد در مقاطع کارشناسی به کارشناسی ارشد و دکتری رتبه خوبی دارد و باید حضور خود را در فضای آموزشی کشور حفظ کند.

محمدناصر نیکبخت با بیان اینکه دانشگاه آزاد با سرمایه های مالی و انسانی که دارد می تواند برای اداره کردن خود درسرمایه گذاری های اقتصادی ورود پیدا می کند، افزود: اگر در زمینه دیر اقدام شود فرصت ها از دست خواهد رفت.

وی با تاکید بر اینکه همدان استعداد خوبی برای سرمایه گذرای در همه زمینه به ویژه گردشگری دارد اظهارداشت: ۱۸۰۰ اثر تاریخی، بهترین شرایط آب و هوایی و دسترسی به مرکز کشور از ویژگی ها مهم استان همدان است.

استاندار همدان یکی از ضرورت های سرمایه گذاری در همدان را گردشگری سلامت عنوان کرد و افزود: گردشگری سلامت می‌تواند فرصت خوبی باشد تا گردشگران خارجی و حوزه خلیج فارس نیازهای درمانی خود را از این طریق برطرف کنند.

استاندار همدان با بیان اینکه انتظار می‌رود دانشگاه آزاد در حوزه گردشگری سلامت ورود کند، گفت: موافقت اولیه از وزیر بهداشت برای اینکه استان به عنوان قطب پزشکی غرب کشور معرفی شود دریافت شده زیرا همدان از کادر پزشکی مجربی برخوردار بوده و می‌‌تواند در این زمینه به عنوان یکی از برندهای مشهور مطرح شود.

محمد ناصرنیکبخت یادآورشد: شهرداری همدان آمادگی لازم به منظورواگذاری زمین به انتخاب خود دانشگاه علوم پزشکی را دارد تا طرح گردشگری سلامت در همدان اجرایی شود.