Skip to Content

وحدت موجب شکست دشمنان

امام جمعه همدان

وحدت موجب شکست دشمنان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: دشمنان اسلام و مستکبران جهان می خواهند با شیطنت های خود شیعه و سنی را به اختلاف کشانده و مسلمانان را به جان هم بیندازند.

آیت الله غیاث الدین طه محمدی در خطبه آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته در حسینیه امام خمینی(ره) شهر همدان افزود: دین اسلام با همه اقلیت های دینی کنار آمده است و در کشور ما همه اقلیت ها با مسالمت در کنار یکدیگر زندگی می کنند.
وی ادامه داد: اختلاف شیعه و سنی خواسته و هدف انگلیس و امریکا و رژیم غاصب صهیونیست است که ما باید با حفظ اتحاد خود توطئه های آنان را نقش بر آب کنیم.
وی همچنین درباره اهمیت وحدت حوزه و دانشگاه نیز گفت: شهید مفتح شهید استان همدان است و حوزویان و دانشگاهیان استان در حفظ وحدت حوزه و دانشگاه مسئولیت سنگینی دارند و باید تلاش کنند که سال به سال این انسجام و وحدت بیشتر شود.
نماینده ولی فقیه در استان همدان همچنین به آرادسازی شهر حلب اشاره کرد و گفت: با ایثارگری رزمندگان اسلام، بعد از 5 سال شهر بزرگ حلب سوریه از چنگال تروریست ها آزاد شد که این آزاد سازی یک معجره الهی است.
آیت الله محمدی افزود: با آزاد سازی حلب، استکبار جهانی از شدت ناراحتی عزا گرفته است.
وی همچنین با گرامیداشت روز راهدار و با بیان اینکه حمل و نقل سنگین ترین وظیفه در کشور است که بیشتر مردم اهمیت این را به اندازه کافی نمی دانند گفت: راهداران و متولیان حمل و نقل پرزحمت ترین اقشار جامعه هستند که با نیت رضای الهی خدمت می کنند و مردم بادی قدرشناس آنان باشند.
فاصله میان 12 ربیع الاول که سالگرد ولادت پیامبر اکرم (ص) بنا بر روایات اهل سنت است تا 177 ربیع الاول که تاریخ ولادت رسول الله محمد (ص) بنا بر روایات موجود در شیعه است، به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.
گفتنی است؛ 26 آذر روز حمل و نقل و یکم دی ماه روز راهداری است.