ویژه برنامه جشنواره فیلم کودک و نوجوان

جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان  که به آن جشنواره فیلم کودک نیز می‌گویند، جشنواره‌ای است سینمایی که ویژگی خاص این جشنواره، توجه فراوان به داوران کودک و نوجوان است. جشنواره ی کودک در دو بخش داخلی و بین الملل برگزار می شود. فیلم های سینمایی در بخش داخلی، و فیلم های انیمیشن در بخش بین الملل داوری می شوند. تئاتر در عین سادگی، ظرفیت خوبی برای انتقال پیام های آموزشی و تربیتی دارد.

اجرای تئاتر کودک نیازمند هدف گذاری بر اساس نیاز فکری این گروه است و اگر در این رابطه تخصصی عمل نشود نمی‌توان پیام واقعی داستان را به مخاطب انتقال داد.

پرداختن به مسائلی که جزء دغدغه‌های دنیای کودکانه است می‌تواند در کنار افزایش تاثیرگذاری این هنر، ذهن مخاطب را به سمت واقعیت‌ها سوق دهد.

 تئاتر نباید تنها با هدف سرگرم کردن مخاطب اجر شود؛ بلکه هنر تئاتر می‌تواند به صورت مستقیم و غیر مستقیم پیام‌های زیادی را برای مخاطب بیان کند.

جشنواره تئاتر کودک و نوجوان اتفاق خوشایندی برای هنرمندان تئاتر کشور است بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان بیست‌و‌دومین با شعار (بچه‌های امروز، تماشاگران خلاق) و با هدف حمایت از آثار هنری خلاق و تربیت نسل آینده، فرزندان ایران اسلامی، 9 تا 14 مهرماه در همدان برگزار می‌شود. 

این جشنواره در بخش‌های مسابقه تئا‌تر کودک، مسابقه تئا‌تر نوجوان، تئا‌تر بین‌الملل، تئا‌تر خردسالان، تئا‌تر دانش‌آموزی، مسابقه تئا‌تر خیابانی، مسابقه نمایشنامه‌نویسی، کارگاه آموزشی و نشست‌های تخصصی برگزار می شود

این برنامه به صورت مشارکتی در صدا سیمای مرکز همدان تهیه شده است در این برنامه سعی شده است از هنرمندان حاضر در جشنواره دعوت شود تا کارهای خود را معرفی نمایند و همچنین از کودکان و نوجوانان حاضر در مکان جشنواره نیز استفاده شده است .

Loading the player...
سال تولید: 1394
عوامل تولید:

تهیه کننده : گیتی محمود 

مجری : حمید رضایی