رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

ویژه شهادت حضرت زهرا (س)(وِیژه کودک و نوجوان) - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ویژه شهادت حضرت زهرا (س)(وِیژه کودک و نوجوان)

Loading the player...

بانو! مزار تو در سینه عاشقان توست.پس از تو تمام یاس‌های زمین، کبود می‌رویند.

ایام شهادت دریاست . باران بندبندانگشتان درختان را می شمارد و از سرشاخه های فروتن بیدهای مجنون فرود می آید . روز شهادت کسی است که مادر خورشیدهای دنباله داری است که تا هنوز تاریخ، زلالی زمین را تضمین کرده اند .

 ای بانوی آب و آیینه ! گیاهان از زمین به یاد تو سبز می رویند و شقایق ها از ازل تا ابد داغدار زخمی هستند که دستهایی نامهربان بر شانه های فدک زدند . هر دری را که می بینم دردی در من جوان میشود و زخمی کبود در من جوانه میزند .

ای زلال ترین بانوی دوعالم ! ای که تاریخ نامت را به احترام می نگارد و من تمام جغرافیا را به یاد تو محترم میشمارم . ای زلال تر از نسیم و ای مانا(س)تر از عشق ! هرگاه نام تو بر زبانم جاری می شود جانی دوباره در من ریشه می دواند و اندوهی جانکاه زبانه می کشد . می دانم هیچ سنگی لایق آن  نبوده است که بر مزارت بنشیند و از این رو تنها خورشید بر مزار تو سایه بان است .

هان ای « مادر پدر» نام تورا  می برم ، زبان زمستانیم شکوفه می زند ، سلولهای صخره ای ام آواز میخوانند کلمات مچاله شده ام دهان به دهان میگردند و جهان را شیرین میکنند . تودر کدامین نقطه جغرافیا خورشید شده ای ؟ در کدامین دریا مرواریدی ؟ باکدام ابر ، از کدام سمت میباری که درختان به احترام باریدنت سبز ایستاده اند ؟

ای بانوی زلال ! دریا مهاجر است ، رودها مهاجرند ، تنها اندوه توست ، تنها زخم پهلوی توست که در کبودی تاریخ ماندگار است . من که ذهن و زبانم با یاد تو شکفته می شوند ، امروز با زبانی شکسته کلماتی سوگوار و اندوهی ژرف در خود می شکنم . 

به مناسبت شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیه ویژه برنامه ای در گروه کودک و نوجوان برای آگاهی بخشی ،شخصیت، ویژگی ها، سخنان گهربار و بخش هایی از زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) در این گروه سنی در سیمای مرکز همدان تهیه شده است که در روز شهادت این بانوی بزرگوار از سیمای مرکز همدان پخش خواهد شد .

عوامل تولید : 

تهیه کننده : رضا پیله وریان 

کارگردان : مهدی همتی 

تصویر بردار :حمید رضا سراج پویا- مهدی مصطفایی-عین الله خزایی