رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

پاسدار شهید محمد قاسم ابراهیمی - نمایش محتوای تولیدویژه

 

 

پاسدار شهید محمد قاسم ابراهیمی

Loading the player...

پاسدار شهید محمد قاسم ابراهیمی در اولین روز بهار سال 1343 در روستای مصلحان (قلعه خلیفه) از توابع شهرستان ملایر در خانواده ای متدین و مذهبی به دنیا آمد.

پدرش که اعتقاد راسخی به لقمه حلال داشت با زحمات فراوان و سخت کوشی از راه کشاورزیدر تربیت محمد قاسم و دیگر فرزندانش تلاش می کرد. محمد قاسم در همان روستا به تحصیل پرداخت و در کنار تحصیل ،به پدر و مادر نیز بسیار کمک می نمود.اهالی روستا و اقوام و بستگان از او خاطرات شیرین و ماندگاری به یاد دارند و محبت های او را هنوز فراموش نکرده اند. بسیار مهربان و فداکار و شجاع بود .تا جایی که از دستش برمی آمد به همه کمک می کرد .در کار کشاورزی به هم روستایی های خود یاری می رساند.مداح بود و در رسای اهل بیت (ع) نوحه می خواند .خیلی زود و در سن 16 سالگی با دختر یکی از کشاورزان روستا ازدواج نمود.در همان سالها بود که جنگ تحمیلی آغاز شد.خانواده را به امان خدا سپرد و راهی جبهه های نبرد شد.

زمان هایی که برای مرخصی از جبهه برمی گشت نیز دست از کمک به پدر و اهالی روستا برنمی کشید پدر محمد قاسم هنوز هم پس از حدود 30 سال که از شهادتش می گذرد با گلویی پربغض از فرزندش تعریف می کند و از محبت فرزندش در حق خود و دیگران می گوید.

از پاسدار شهید محمد قاسم ابراهیمی دو فرزند به یادگار مانده است یک پسر و یک دختر.

به روایت یکی از همرزمان شهید ،نزدیک عملیات والفجر 8 ، از طرف همسر شهید ، نامه ای به دستش می رسد مبنی بر اینکه دختر شش ماهه اش به شدت مریض است و نیاز فوری است که مرخصی بگیردو برگردد ،اما او علی رغم اصرار رفقایش به رفتن به مرخصی می گوید: که عملیات نزدیک است و در این شرایط حرف امام (ره) ارجحیت دارد . در همان عملیات و در تاریخ 4 اسفند 1364 در منطقه فاو به مولای بی سرش اقتدا کرد و شربت شهادت را نوشید.

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.



دهه فجر مبارک

دهه فجر مبارک

پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بر شما هم استانیهای عزیز مبارک