رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

پل کوریجان - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پل کوریجان

پل کوریجان


Loading the player...

یکی دیگر از پل های باصفا و زیبای استان همدان، پل کوریجان است. این پل تماما آجری بوده که از 5 دهنه و 4 دهلیز کوچک ساخته شده است. نوع قوسها جناقی بوده و از بافت آجری ساده ای برخوردار است. در ساخت پل از معماری و مهارت خوبی استفاده شده است.

این پل برروی رودخانه قره چای ساخته شده است و اهمیت عبور و مرور در دوران صفویه باعث شده است که در این منطقه پل احداث کنند و این پل از چنان استحکامی برخوردار است که پس از گذشت صدها سال هنوز استحکام خود را از دست نداده است.در این پل پایه ها به شکل سنگ چین نک تیز ساخته شده است که برخلاف جریان آب پیش آمدگی های مثلثی شکل را شکسته و آب را به دو طرف هدایت می کند و از رسوبات ماسه ای آن جلوگیری می کند. این پل هنوز مورد استفاده اهالی محل می باشد چندی پیش مرمتهایی بر روی این پل انجام شده است. این پل در بهار زیبایی خاصی دارد و در هر فصل از سال مناظر اطراف آن دیدنی است.

Another beautiful bridges and beautiful province, is korijan bridge. This full brick bridge that gap of 5 and 4 small atrium built. Chevron arcs of tissue types and has a simple brick. The architecture has been used in building bridges and proficient. The Bridge on the River ghareh chaei is made and it is important to pass during the Safavid period. Bridge construction in the area, and the bridge is strengthened so After hundreds of years, yet it has not lost its strength The bridge base in order to form a sharp stone built The triangular-shaped projection in contrast to the flow of water to either side of the break and leads And sandy sediments that prevent The bridge is still used by local residents on a bridge that was recently renovated.