Skip to Content

پیروی ازاخلاق نبوی و سیره و رسول خدا(ص)

امام جمعه ملایر

پیروی ازاخلاق نبوی و سیره و رسول خدا(ص)

امام جمعه ملایر گفت: پیروزی جهان اسلام با حفظ وحدت و اتحاد در عرصه جهانی فراهم است و دشمنان امروز در اوج ضعف هستند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمدباقر برقراری در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه ملایر در مسجد جامع این شهر افزود: هر کجا جهان اسلام مقاومت کرد به پیروزی رسید و به واسطه این مقاومت ایران اسلامی هم اکنون در اوج اقتدار است.
وی افزود: ائتلافی که امروز علیه تروریست جهانی در سوریه شکل گرفت، کمر مثلث شوم آمریکا، اسراییل و آل سعود را در هم شکست و به دنبال آن پیروزی حلب زمینه ساز آزادسازی سایر شهرهای سوریه خواهد بود.
وی با اشاره به بدعهدی آمریکا و نقض برجام بیان کرد: همه افکار عمومی، سیاست مداران دنیا و آزادی خواهان جهان فهمیدند که مقصر اصلی در مساله برجام آمریکا است.
حجت الاسلام برقراری با تاکید بر اینکه ایران حتی در مقابل دشمنان هم اگر پیمانی ببندد، نقض عهد نمی کند، گفت: دستاورد بزرگ برجام برای ما این بود که بار دیگر به این نتیجه رسیدیم که آمریکا هیچگاه قابل اعتماد نیست و به عهد و پیمانش پای بند نیست.
وی همچنین با اشاره به اقدام رئیس جمهوری در صدور دستورالعملی به سازمان انرژی اتمی مبنی بر مطالعه و بررسی ساخت پیشران حمل و نقل هسته ای و غنی سازی بالا برای به دست آوردن سوخت پیشران هسته ای افزود: این دستور بازتاب خوبی در عرصه جهانی داشت و با عمل به آن تحول عظیمی را در صنعت حمل و نقل دریایی شاهد خواهیم بود.
خطیب جمعه ملایر ادامه داد: این یک برخورد مجاهدانه و انقلابی از سوی رئیس جمهوری ایران در مقابل مصوبه کنگره و مجلس سنای آمریکا بود که قابل تقدیر است.
حجت الاسلام برقراری با اشاره به فرا رسیدن سالروز شهادت دکتر مفتح وی را نماد وحدت حوزه و دانشگاه دانست و بیان کرد: وحدت حوزه و دانشگاه یک امر ضروری است و باید در عرصه سیاسی و فرهنگی وحدتی جدایی ناپذیر ایجاد شود، چراکه هدف دشمن ایجاد تفرقه بین این دو نهاد است.
وی همچنین با اشاره به 26 آذر روز ایمنی حمل و نقل کشور، ایمنی را یکی از دغدغه های جامعه برشمرد و افزود: مسئولان و رانندگان باید در تضمین سلامت مسافران و مردم وجدان کاری داشته باشند
حجت الاسلام برقراری با تبریک فرا رسیدن میلاد دو نور پرفروغ رسالت و نبوت و امامت و ولایت حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) گفت: اگر بخواهیم یک انسان کامل باشیم باید از اخلاق نبوی و سیره و روش زندگی رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) پیروی کنیم و ذهنیت های منفی را نسبت به یکدیگر دور کنیم.
شهرستان ملایر با بیش از 300 هزار نفر جمعیت در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.