Skip to Content

پیشرفت ۸۵ درصدی بیمارستان نهاوند

فرماندار نهاوند

پیشرفت ۸۵ درصدی بیمارستان نهاوند

مانعی برای اتمام پروژه ساخت بیمارستان۱۷۴تخت خواب نهاوند وجودندارد.

فرماندار نهاوند با تأکید بر سرعت بخشیدن به انجام عملیات ساخت بیمارستان نهاوند گفت: مانعی برای اتمام پروژه ساخت بیمارستان ۱۷۴ تخت خواب نهاوند وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرماندار نهاوند در حاشیه بازدید از بیمارستان جدیدالاحداث نهاوند به همراه معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام پیشرفت ۸۵ درصدی این بیمارستان اظهار کرد: مساحت زمین پروژه ساخت بیمارستان ۱۷۴ تخت خوابی نهاوند  ۶۳ هزار مترمربع در چهار طبقه است که پیش‌بینی اعتبار سال جاری  آن ۷۰ میلیارد ریال است.

وی ادامه داد: برآورد هزینه احتمالی از ابتدا تا انتهای پروژه ۳۶۵ هزار و ۱۰۵ میلیون ریال بوده که تاکنون از این مبلغ ۲۹۵ هزار و ۲۰۰ میلیون ریال صرف ساخت و سایر هزینه‌ها شامل انشعابات، عوارض شهرداری، بیمه‌های سهم کارفرما و بالغ‌بر ۶۹ هزار و ۹۰۵ میلیون ریال بابت حق‌الزحمه مهندسان مشاور برابر اسناد موجود پرداخت‌شده است.

وی گفت: با توجه به تخصیص ۱۰۰درصدی این پروژه و رفع موانع موجود با کمک شهردار نهاوند مانعی برای اتمام پروژه ساخت بیمارستان ۱۷۴ تخت خواب نهاوند وجود ندارد لذا از مشاوران، پیمانکار انتظار داریم در زمان مقرر این پروژه را در اختیار مردم بگذارند.

فرماندار نهاوند با اشاره به مشکلات عدیده موجود در بخش بهداشت و درمان نهاوند به‌واسطه تعدد مراجعات به تنها بیمارستان نهاوند، گفت: بیمارستان آیت‌الله علیمرادیان نهاوند تنها بیمارستان موجود در نهاوند از پس از انقلاب است که به همت فردی خیر ساخته‌شده است که ما و مردم نهاوند باید به نحوی قدردان زحمات ایشان باشیم.

وی با اشاره به  تعداد زیاد مراجعات به این بیمارستان خاطرنشان کرد: ساخت بیمارستان جدید نهاوند کاهش بار کارکنان بیمارستان علیمرادیان را به دنبال دارد که موجب ارائه خدمات درمانی مطلوب‌تر را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به تلاش‌های ارزشمند مسئولان استان و  شهرستان برای به سرانجام رسیدن این پروژه ابراز امیدواری کرد که با تصمیمات در نظر گرفته در بازدید معاون وزیر راه، شاهد تسریع در ساخت بیمارستان جدید نهاوند باشیم.

معاون عمرانی استاندار همدان در ادامه گفت: همچنان که بیشتر تخصیص‌ها استان تاکنون تخصیص داده نشده است تخصیص ۱۲ میلیارد تومانی برای بیمارستان جدیدالاحداث نهاوند نشان از مصمم بودن دولت تدبیر و امید در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص مقوله بهداشت است.

وی با اشاره به تأکیدات و توجهات دولت تدبیر و امید به بحث بهداشت و درمان گفت: تغییر در بیمارستان جدیدالاحداث نهاوند پس از هر بار بازدید ملموس است امیدواریم که با توجه به‌قرار گرفتن نهاوند در مسیر عتبات عالیات اقدامی درخورشان و نیاز مردم و هم‌وطنان در نهاوند صورت بگیرد و تنگناهای موجود در شهرستان برطرف شود.