Skip to Content

پیشگام بودن ادارات در مناسب‌سازی ساختمان دستگاه‌های اجرایی

معاون فرماندار نهاوند

پیشگام بودن ادارات در مناسب‌سازی ساختمان دستگاه‌های اجرایی

معاون فرماندار نهاوند گفت: مسئولان نهاوند و به خصوص مدیران بانک ها باید نسبت به ایجاد رمپ برای خودپردازها اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید رضا سلامتی در کارگروه مناسب‌سازی در فرمانداری نهاوند، پیشگام بودن ادارات در مناسب‌سازی ساختمان دستگاه‌های اجرایی را ضروری دانست و افزود: مناسب‌سازی اماکن و فضاهای عمومی به منظور دسترسی آسان جانبازان و معلولان به امکانات و مکانهای موجود وظیفه ای همگانی است.

وی بر انجام وظایف هریک از دستگاه‌های اجرایی طبق قانون و در راستای مناسب‌سازی فضاهای اداری وعمومی تأکید کرد و گفت: در شهرستان نهاوند خودپردازهای برخی بانک ها برای استفاده معلولین نامناسب است و باید هرچه سریع‌تر نسبت به آماده سازی آن اقدام کنند.  

معاون فرماندار نهاوند از اداراتی که در راستای ارایه خدمات به جامعه معلولان و سالمندان همیار و مددکار بهزیستی بوده اند قدردانی کرد و خواستار افزایش این همکاری‌ها شد و گفت: خوشبختانه در طرح تفصیلی شهر که در حال حاضر توسط شهرداری در حال اجرا است، حقوق معلولین برای مناسب‌سازی در نظر گرفته‌شده است.

وی بابیان اینکه ۵۰ درصد معلولان نهاوند جسمی و حرکتی هستند، گفت: همه آحاد جامعه باید آزادانه و بدون خطر در محیط پیرامون خود اعم از ساختمان‌ها و اماکن عمومی و معابر شهری تردد کنند و از حقوق اجتماعی خود برخوردار شوند.