چشمان آسمانی

از شکننده‌ترين ضربات بر پيکر رژيم شاهنشاهي، حرکت شجاعانه پرسنل نيروي هوايي ارتش در 19 بهمن 1357 بود که بحق مي‌توان آن را از ايام الله ناميد. در اين روز، نظاميان متعهد نيروي هوايي، با حضور در اقامتگاه رهبر بزرگ انقلاب اسلامي در مدرسه رفاه و بيعت با حضرت امام، سندي از افتخار، حماسه، رشادت و ايمان را در برگ‌هاي زرين انقلاب اسلامي به ثبت رسانيدند. اين حماسه حضور و بيعت قاطعانه ارتش، طليعه خجسته پيوند ارتش با ملت مسلمان و انقلابي بود. اينگونه بود که ارتشي که مهمترين پشتوانه رژيم استبدادي پهلوي مي‌نمود و با اتکاي به اين ارتش، سردمداران غربي و استکبار جهاني، ايران را جزيره ثبات مي‌دانستند، بعلت تحولي که انقلاب در روح انسان ها پديد آورده بود، در خدمت آرمان انقلاب اسلامي درآمد و در طول انقلاب نيز خصوصا در 8 سال دفاع مقدس حماسه‌هاي پر شوري در دفاع از کيان اسلام و انقلاب آفريد. امام خميني در روز 19 بهمن 57 در جمع پرسنل نيروهاي هوايي فرمودند: «در درود بر شما سربازان امام عصر سلام الله عليه، همانطور که فرياد زديد، تاکنون در خدمت طاغوت بوديد، طاغوتي که همه هستي ما را ساقط کرد، طاغوتي که ما را برده خارجي‌ها کرد و از امروز در خدمت امام عصر سلام الله عليه و در خدمت قرآن کريم هستيد.» تصوير بيعت پرسنل نيروي هوايي ارتش به هنگام بيعت و سلام نظامي در مقابل امام خميني که در روزنامه‌هاي فرداي آن روز چاپ شد، دژخيمان رژيم را بيش از پيش نا اميد و امواج خروشان انقلابي مردم را فزونتر کرد. اکنون تنها سه روز تا پيروزي انقلاب اسلامي باقي است.

 چشمان آسمانی عنوان برنامه ای است که به مناسبت 19 بهمن ماه که روز نیروی هوایی می باشد و 19 نفر از پرسنل پایگاه نوژه همدان در سایت راداری سوباشی که مشغول به خدمت بوده اند در حمله هوایی دشمن به شهادت رسیدند .

در این برنامه با افرادی که در این حادثه از شاهدان عینی بوده اند خاطراتی بیان گردیده است.استقامت و مقاومت آنها باید سرلوحه همه ی جان برکفان نظام جمهوری اسلامی قرار گیرد.

 

Loading the player...
عوامل تولید:

مشخصات برنامه :

 نام برنامه : چشمان آسمانی   

 مدت هر برنامه:18دقیقه

 تعداد برنامه: 1برنامه 

  تهیه کننده: علی رحمانی 

  گزارشگر: میلاد شیران         

  گوینده: میلاد شیران        

 تنظیم و میکس: زهره جلیلوند  

 صدابردار:محمد ابراهیم سامعی

      

تاریخ تولید: 1393