چشمه نور(ویژه برنامه شهادت امام محمد باقر(ع))

امام محمد باقر علیه السلام در هفتم ذی الحجه سال 114 و به قولی در ربيع الاول و يا ربیع الثانی سال 114 به شهادت رسيد. گفته شده که آن حضرت را حاكم مدينه ابراهيم بن وليد بن عبدالملک بن مروان به زهر شهيد کرده است و به نظر می رسد اینکار به امر هشام بن عبدالملک (خلیفه وقت) صورت گرفته است.

امام باقر عليه السلام با طرح مرموز و مخفيانه هشام بن عبدالملک، مسموم شده و به شهادت رسيد، ولي عامل و چگونگي آن به روشني مشخص نيست. بعضي مي نويسند: ابراهيم بن وليد بن يزيد بن عبدالملک (پسر برادر زاده هشام) آن حضرت را مسموم نمود. و بعضي مي نويسند: زيد بن حسن به دستور هشام، زهر را به زين اسب ماليد و اسب را به حضور امام باقر عليه السلام آورد، و اصرار کرد که آن حضرت بر آن سوار گردد، آن حضرت ناگزير بر آن سوار شد و آن زهر در بدن او اثر کرد، به گونه اي که ران هايش متورم شد و سه روز به سختي در بستر بيماري افتاد و سرانجام به شهادت رسيد.

ویژه برنامه چشمه نور عنوان برنامه ای است که به مناسبت سالروز شهادت امام محمد باقر (ع) تهیه شده است .در این برنامه به برخی ویژگی های اخلاقی امام باقر(ع) و نحوه شهادت ایشان پرداخته می شود.قرار است این برنامه در سالروز شهادت امام محمد باقر(ع) علاوه بر پخش از صدای مرکز همدان در شبکه های دیگر صدای مراکز نیز پخش شود.

آیتم هایی همچون گفتار مجری، بحث کارشناسی ،مداحی و سینه زنی و نمایش کوتاه  در این برنامه گنجانده شده تا به معرفی  تبیین شخصیت امام پنجم شیعیان پرداخته شود.

Loading the player...
عوامل تولید:

 نام برنامه : چشمه نور                                                     

مدّت برنامه: 35 دقیقه

تهیه کننده :داوود قمرزاده       

نویسنده: داوود  قمرزاده                                  

گوینده: موسی طالبیان          

صدابردار: داوود  قمرزاده                                 

تاریخ تولید: 1395


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام درباره فاجعه منا و عید قربان نمایش رادیویی... سعید ۱۳۹۵/۰۶/۲۰ ۱۰:۴۲

سعید
سلام درباره فاجعه منا و عید قربان نمایش رادیویی تولید کنید برنامه شهادت امام باقرع خیلی خوب بود باتشکر
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۶/۲۰ ۱۰:۴۲